Chrapanie jest objawem bezdechu sennego. Dotyka dużą część populacji, bo aż połowę mężczyzn i około jednej czwartek populacji kobiet! Przyczyn tej przypadłości jest wiele, są nimi problemy natury laryngologicznej, między innymi skrzywienie komory nosowej, przerost języka czy migdałków, alergiczny nieżyt nosa, czy polipów nosa.

Poważnym powodem chrapania jest też otyłość. Wraz z wiekiem zwiększa się prawdopodobieństwo, że dotknie nas ten problem. Nasilają go też czynniki, takie jak picie alkoholu przed snem, palenie tytoniu, zażywanie leków nasennych lub uspokajających.

Bezdech senny może powodować niewyspanie i niedotlenienie organizmu. Stanowi problem dla współmieszkańców osoby dotkniętej tą przypadłością i nierzadko staje się przyczyną osobnych sypialni nawet wśród małżonków. Wiele osób latami stara się walczyć z chrapaniem niestety bez powodzenia. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie. Bardzo skuteczną metodą walki z chrapaniem jest laserowe leczenie chrapania metodą NightLase.

Na czym polega leczenie chrapania metodą NightLase?

Metoda kuracji NightLase znacznie poprawia jakość snu. Dzięki działaniu lasera zmniejsza występowanie bezdechów oraz niweluje chrapanie. Laser podgrzewa tkankę, która ulega usztywnieniu poprzez proces wytwarzania się kolagenu.Tkanka nabiera też sprężystości. Łagodzi to wibracje oraz niweluje objawy bezdechu sennego. Na procedurę NightLase składają się trzy oddzielne zabiegi wykonywane w przeciągu 6 tygodni. Każdy zabieg polega na traktowaniu podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych, migdałków i podstaw języka laserem i składa się z fazy wstępnej i finalnej. W przeciągu ich trwania, aplikowane jest około 8000 impulsów lasera.

Ważne jest to, że zabieg jest nieinwazyjny. Nie jest to zabieg chirurgiczny, który wiąże się z większym ryzykiem. Zabiegi nie wymagają ani szczególnego przygotowania, a pacjenta omija okres żmudnej rekonwalescencji – może od razu wrócić do codziennego życia.

Powodzenie zabiegu jest uzależnione od typu używanego lasera. Jedynym z nowoczesnych urządzeń laserowych jest FOTONA-SPECTRO SP, który jest polecany i używany między innymi przez specjalistów z ośrodka laseroterapii oraz nowoczesnych technologii Bio-regeneracyjnych, LASERMED.

Zalety kuracji metodą NightLase:

  • zabieg jest bezbolesny
  • zabieg jest bezinwazyjny
  • nie wymaga znieczulenia ani wcześniejszego przygotowania
  • jest wykonywana przez lekarza, co gwarantuje bezpieczeństwo oraz profesjonalizm
  • przebieg jest przyjemny dla pacjentów
  • pozytywne efekty są odczuwalne już po pierwszym zabiegu
  • jest skuteczniejsza niż inne popularne sposoby na wyleczenie chrapania
  • znaczną poprawę deklaruje zdecydowana większość pacjentów
  • brak okresu rekonwalestencji
  • jest to nowoczesna alternatywa dla innych sposobów leczenia chrapania

Efekty leczenia chrapania metodą NightLase

Efekty są natychmiastowe bo widoczne są już po pierwszej wizycie. Najważniejszą korzyścią jest podniesienie komfortu snu pacjenta, co ma pozytywny wpływ nie tylko na jego samopoczucie, ale też na całe życie. Wyspany człowiek lepiej pracuje, szybciej myśli ma więcej energii. Dla wielu osób jest to poprawa po wielu próbach wyleczenia chrapania na inne sposoby.

Kuracja znacznie redukuje u pacjenta chrapanie, więc uwalnia go od jego negatywnych konsekwencji. Według specjalistów z ośrodka LASERMED, nawet 90% osób, które przeszły leczenie laserem, odniosło znaczącą kliniczną poprawę w porównaniu do stanu wyjściowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ