Idealnie gładkie ciało to jedno z pragnień kobiet. Trudno je jednak osiągnąć, szczególnie jeśli cierpimy z powodu bardzo wysuszonej i szorstkiej skóry. Na ten stan wpływają m.in. niekorzystne czynniki z zewnątrz. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które pozwalają zadbać o skórę, aby była gładka i piękna. Co prawda niekiedy konieczna będzie w tym celu zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń, jednak jeśli zastosujesz się do kilku reguł, z pewnością zauważysz różnicę.

Skuteczna depilacja

Gładkie ciało oprócz nieskazitelnej skóry kojarzy się także z usuwaniem zbędnego owłosienia. W wypadku depilacji ciała mamy do wyboru naprawdę szeroką gamę produktów – możemy korzystać z jednorazowych maszynek, kremu do depilacji, wosku, depilatorów i wielu innych. Przed każdym przystąpieniem do usuwania owłosienia należy przygotować skórę na ten zabieg. Najlepiej wykonywać go na gładkim, nawilżonym naskórku pozbawionym uszkodzeń i niedoskonałości. Dlatego wskazane jest, aby skórę nie tylko nawilżyć przed depilacją, ale zadbać o nią także w jej trakcie oraz po zabiegu. Ważne jest, aby stosować kosmetyki specjalnie przeznaczone do ochrony skóry.

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie!

Nawilżanie skóry jest bardzo ważne – wpływa na poprawę jej kondycji, odbudowuje warstwę lipidową naskórka, a także sprawia, że skóra wygląda zdecydowanie młodziej. Dobrze nawodniona skóra lepiej wchłania wodę, a co za tym idzie – wypełnia wszystkie zmarszczki. Dzięki temu skóra jest o wiele bardziej aksamitna i gładka. Produktami, które zapewniają ciału odpowiednie nawilżenie, są specjalistyczne mleczka oraz balsamy. Godnym polecenia kosmetykiem jest mleczko Iso-Urea La Roche-Posay, które zapobiega nieprzyjemnej szorstkości skóry, a jednocześnie nie pozostawia po sobie tłustego filmu.

Pielęgnacja

Pielęgnacja skóry nie polega tylko na niwelowaniu efektów jej wysuszenia, ale także na ograniczaniu czynników, które przyczyniają się do jej słabej kondycji. Na niektóre z nich nie mamy zbyt dużego wpływu, jednak część jest związana z naszymi codziennymi przyzwyczajeniami. Przede wszystkim zdecydowanie powinniśmy ograniczyć kąpiele w bardzo gorącej wodzie, która przyczynia się do wysuszania naskórka, a także zakrywać ciało przed działaniem zarówno promieni słonecznych, jak i nieprzyjemnego mrozu. Oprócz tego dbajmy o nawilżanie ciała nie tylko okazyjnie – starajmy się stosować kosmetyki pielęgnacyjne po każdej kąpieli. Wtedy nasze ciało pozostanie gładkie przez długi czas.

Wybieraj odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne

Odpowiednie kosmetyki powinny posiadać składniki nawilżające i pielęgnujące. Wśród nich powinien znajdować się łagodzący aloes, wygładzające kozie mleko, miód, wyciąg z orzechów makadamia, a także witaminy A i E, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się wolnych rodników na powierzchni skóry.

Otocz opieką strategiczne partie ciała

Niektóre partie ciała wybitnie często są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Należą do nich łokcie, kolana, dłonie i pięty. Dzieje się tak dlatego, że miejsca te są bardzo często narażone na obcieranie się naskórka, a także podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Warto więc szczególnie o nie zadbać.

Zobacz również, jak zadbać o skórę dłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ