Zakres chirurgi plastycznej oferuje wiele różnorodnych zabiegów, których celem jest modelowane sylwetki czy też pozbycie się zbędnych kilogramów. Mimo ich wielorakości nie zawsze znajdzie się właściwy, który będzie mógł być przeprowadzony u konkretnej osoby.

Zazwyczaj problemy w tej kwestii to zbyt duży wiek lub doskwierające choroby. Na szczęście jest jeszcze zabieg Macrolane, który nie stawia rygorystycznych ograniczeń, co nie wpływa na obniżenie jego skuteczności. Zabieg Macrolane wykonywany jest m.in. przez lekarzy specjalistów w Centrum Medycznym Bieńkowski.

Czym jest Macrolane?

Macrolane to w rzeczywistości produkty, głównie na bazie kwasu hialuronowego. Wykorzystywane są one w zabiegach, mających na celu delikatne, ale widoczne wymodelowanie ciała, przywrócenie naturalnych kształtów konkretnym partiom ciała, a także wypełnienie drobnych zmarszczek oraz redukcję blizn.

Zabiegi z wykorzystaniem tego właśnie produktu nazywają się Macrolane. Są one niezwykle skuteczne, długotrwałe i bezpieczne dzięki substancji, na której bazują, a mianowicie na kwasie hialuronowym. Produkt ten występuje jako naturalny składnik organizmu, to dlatego tak pozytywnie wpływa on na efektywność zabiegów. Dodatkowo może być wykorzystywany w dużych ilościach.

Zastosowanie Macrolane

Mimo że produkty Macrolane bazują w głównej mierze na kwasie hialuronowym, nie oznacza, że są mało skuteczne podczas wykonywanych z jego zastosowaniem zabiegów. Otóż właśnie ze względu na dobroczynne jego właściwości, których gwarantem jest naturalne pochodzenie, zabiegi się niezwykle różnorodne i efektywne. Specjaliści Kliniki Chirurgii Plastycznej Bieńkowski zalecają wykonanie Macrolane osobom, którą chcą:

  • poprawić kształt piersi – ujędrnić je lub nadać właściwy kontur;
  • udoskonalić pośladki (poprzez ujędrnienie i powiększenie);
  • wymodelować łydki;
  • dokonać rekonstrukcji narządów płciowych;
  • usunąć deformację po liposukcji, zabiegach chirurgicznych.

Przebieg zabiegu

Zabieg Macrolane wykorzystuje kwas hialuronowy, który w postaci żelu, wstrzykiwany jest w iniekcji w określoną partię ciała. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym, a w zależności od tego, względem jakiej partii ciała jest wykonywany, trwa od 30 do 90 minut. Efekty zabiegu dostrzegalne są natychmiast po nim i utrzymują się od 18 do 24 miesięcy.

Rekonwalescencja pozabiegowa nie jest rygorystyczna, ponieważ Pacjent może zaraz po zabiegu powrócić do aktywności dnia codziennego. Ważne jest jednak, aby nie zapomnieć o wizytach kontrolnych u lekarza oraz przez około miesiąc prowadzić oszczędny tryb życia.

Przygotowanie do zabiegu

Tuż przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, który oceni czy Macrolane może być wykonane u zgłaszającego się Pacjenta. Taka konsultacja jest możliwa w Centrum Medycznym Bieńkowski, w której każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie.

Bezwzględnie należy wykonać morfologię, usg, ekg, rtg oraz inne zalecone badania. Złe wyniki badań mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu, jednak w rzeczywistości jest to lepsze dla Pacjenta, niż gdyby miał się borykać ze skutkami ubocznymi po zabiegu. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania do zabiegu, najczęściej wymienia się – miesiączkę, epilepsję, implanty, stany zapalne skóry, nowotwory, opryszczkę, aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne.
Dokładne informacje na temat zabiegu macrolane znaleźć można na stronie Centrum Medycznego Bieńkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ