Przygotuj się na sezon zimowy!

Nie jest zaskoczeniem fakt, że przez głowę uwalniane jest około 80% ciepła. Podczas zimy jest ona zatem ważnym elementem naszego codziennego stroju. Równie ważna jest podczas jazdy na stoku, ponieważ sam kask nie jest wystarczającą formą zabezpieczenia głowy. Warto więc porządnie rozważyć wybór odpowiedniej czapki. Uprawianie sportów zimowych związane jest z ogromną satysfakcją i radością. Zwolennicy sportów zimowych z utęsknieniem czekają na sezon. Niestety zdarzyć się może również tak, że przez brak odpowiedniej czapki nasz organizm będzie narażony na wyziębienie i ochłodzenia, a nawet na poważne choroby zagrażające życiu czy zdrowiu. Powinniśmy więc zadbać o odpowiedni strój, nie zapominając również o tym, co będziemy nosili na czubku naszej głowy.

Korzystanie z kasku jest podstawą naszego zestawu na zimową wyprawę, niezależnie od tego, czy wybierzemy narty czy snowboard. Ochroni on nas przez ewentualnym upadkiem. Kask jednak nie jest w stanie utrzymać ciepło, do tego właśnie niezbędna okaże się czapka. Warto więc pomyśleć o czapce, którą nałożyć będziemy mogli pod kask. Taki rodzaj czapki przylega do naszej głowy, działa ona podobnie do bielizny termoaktywnej, która odprowadza wilgoć z naszego ciała na zewnątrz, ale również szybko wysycha. Profesjonalne czapki posiadają również osłony przed silnym wiatrem, zdarzają też takie, które ochronią nas przed deszczem, bo są nieprzemakalne. Dzięki opływowemu kształtowi czapka ochroni również nasze czoło, skronie i uszy.

Ciekawą alternatywą dla przylegających do głowy czapek są czapki o luźnym fasonie. Nie opinają one głowy, są luźne. Nie zmienia to jednak faktu, że głowa wciąż pozostaje chroniona i co najważniejsze – nie marzniemy na mrozie. Modne stały się również wełniane czapki z pomponami. Przełamują one nieco poważny charakter zwykłych czapek, dodając lekkości i nutki uśmiechu. W takiej czapce będziemy prezentowali się bardziej młodzieżowo. Dobór wesołych, jasnych kolorów również sprawi, że będziemy wyróżniali się z tłumu.

Jak wybrać odpowiednią czapkę?

Kobiety bardziej zwracają uwagę na fason czapki, niż na jej ochronę przed mrozem. Na szczęście na rynku dostępne są coraz częściej czapki, które są zarówno modne, jak i ciepłe. Ważny jest przede wszystkim materiał, z jakiego wykonane są czapki. Najbardziej popularne są czapki wełniane. Chronią one przed zimnem i zmnieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Posiada ona bowiem świetne właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu taka czapka rewelacyjnie ochroni Cię przed mrozem. Czapki posiadające bardziej luźną strukturę i splot sprawią, że między kolejnymi włóknami komory powietrza dodadzą nam dodatkowego ciepła. Wełna ma właściwości antyalergiczne oraz antystatyczne. Taka czapka będzie pasowała do różnego ubioru, dlatego też perfekcyjny wygląd nie będzie już stanowił dla Ciebie problemu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ