Piękne usta to ogromny atut, stanowią kwintesencję kobiecości. Panie uwielbiają, kiedy ich usta są pełne, soczyste – wówczas przyciągają spojrzenia. Współcześnie możemy bez problemu modelować usta, powiększać je, korygować lub nawilżać. To wszystko dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym, jakie oferuje nam medycyna estetyczna.

Starzenie się ust

Naturalny proces starzenia się ust powoduje utratę ich jędrności. Usta odwadniają się, przez co skóra staje się cienka i przesuszona, a wargi tracą swój naturalny kolor. Nawilżenie ust jest koniecznym warunkiem utrzymania ich młodego wyglądu oraz uchronienia przed upływającym czasem. W celu nawodnienia przesuszonych ust stosuje się dziś kwas hialuronowy – substancję o silnie nawilżających właściwościach. Zabiegi polegające na ostrzykiwaniu warg tym preparatem pozwalają na wymodelowanie ust, powiększenie ich, a także skorygowanie kształtu.

Odmłodzenie ust kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym pozwala uzyskać niesamowity efekt odmłodzenia. Wargi stają się nawilżone, odzyskują swoją objętość, kolor i jędrność. Zabieg ten jest polecany dojrzałym paniom, którym zależy na utrzymaniu pięknego wyglądu ust. Doskonały efekt utrzymuje się od 6 do 9 miesięcy. Zabieg można jednak bez obaw powtarzać.

Modelowanie ust – sposób na urodowe mankamenty

Niektóre osoby mają niesymetryczne usta, zbyt cienką wargę dolną lub górną albo nierówny kontur. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest zabieg polegający na ostrzykiwaniu ust kwasem hialuronowym. To bardzo łatwy i szybki sposób na rozwiązanie wielu problemów estetycznych. Taki zabieg może być wykonany zarówno u kobiet i mężczyzn, bez względu na wiek. Obecnie panuje moda na uwydatnione usta, którą zapoczątkowali celebryci. Wiele osób decyduje się na zabieg powiększania ust wyłącznie w celach estetycznych. Warto podkreślić jednak, że efekt powinien być neutralny, pasujący do fizjonomii twarzy. Przesadnie powiększone usta niestety mogą wyglądać sztucznie, a nawet śmiesznie. Specjaliści z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl podkreślaja, że niezwykle ważne w przypadku zabiegu modelowania ust jest doświadczenie lekarza. Korekta ust zawsze powinna być dokładna i subtelna.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Należy jednak pamiętać, aby na 3 dni przed zabiegiem nie zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu powinno się natomiast unikać sauny, solarium i wysiłku fizycznego. Przed zabiegiem podaje się znieczulenie w postaci kremu lub tzw. znieczulenie dentystyczne. Następnie lekarz wstrzykuje w okolice ust kwas hialuronowy przy pomocy strzykawki i bardzo cienkiej igły. Po zaaplikowaniu preparatu wykonuje się delikatny masaż ust w celu równomiernego rozprowadzenia go na całej powierzchni.

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, a także dotykania ich.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • trądzik, opryszczka i stany zapalne skóry,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • choroby układu immunologicznego,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego może spełnić Twoje marzenia o pięknych ustach!

Więcej informacji na temat modelowania ust znajdziemy na stronie internetowej Kliniki Esteticmed.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ