Podczas gdy jedne z nas już znalazły, inne cały czas szukają skutecznego sposobu na pozbycie się zmarszczek i powstrzymanie nieuchronnego procesu starzenia skóry. W cudotwórcze działanie kremów przeciwzmarszczkowych wierzymy już coraz rzadziej, zaś skomplikowane i bolesne operacje plastyczne nie do końca do nas przemawiają. Dla tych z nas, które jeszcze nie znalazły idealnej metody na walkę z czasem, doskonałym rozwiązaniem może okazać się fotoodmładzanie laserowe. Czy to naprawdę działa na zmarszczki? Tak! A ponadto zabieg posiada jeszcze wiele innych zalet. Podpowiadamy jakich!

Fotoodmładzanie laserem – nie tylko na zmarszczki na twarzy

Fotoodmładzanie to delikatna, a zarazem bardzo skuteczna metoda pobudzania skóry do regeneracji przy pomocy światła. To jednak zabieg, który poza likwidacją zmarszczek jest w stanie pomóc nam usunąć również inne niedoskonałości, np. przebarwienia, blizny, piegi, rumień, rozszerzone pory czy naczynka. W odróżnieniu od tradycyjnych metod odmładzania przy pomocy skalpela, fotoodmładzanie można określić jako ekspresową formę zabiegu kosmetycznego, który już na drugi dzień pozwala wrócić do swoich codziennych obowiązków. Co więcej, przy pomocy lasera możemy zadbać nie tylko o odmłodzenie skóry na twarzy, lecz także na szyi, dekolcie czy dłoniach, uzyskując tym samym kompleksowy efekt liftingu.

Fotoodmładzanie laserowe – jak to działa?

Cały sukces tej metody tkwi w nowoczesnej technologii frakcjonowania – to znaczy mikrouszkadzania skóry. Wiązki światła laserowego docierają do głębokich warstw skóry, uszkadzając komórki skóry i pobudzając tym samym naturalne procesy regeneracyjne. Fotoodmładzanie przy pomocy lasera frakcyjnego przynosi bardzo dobre efekty w walce ze starzeniem i wyraźnie poprawia wygląd skóry, dzięki temu, że stymuluje ją do samodzielnego rozpoczęcia procesu regeneracji oraz skutecznej i głębokiej przebudowy. Wszystko jednak odbywa się w taki sposób, aby nie uszkodzić zewnętrznej warstwy skóry i nie narazić jej na poparzenie czy rany pozabiegowe. W Klinice Miracki fotoodmładzanie wykonuje się różnymi rodzajami laserów, np. PicoSure, Icon, IPixel, CO2 czy Fotona.

Fotoodmładzanie skóry – dla kogo?

Jeżeli mamy na co dzień do czynienia z drobnymi zmarszczkami, a ponadto zauważyłyśmy, że skóra zaczyna tracić swoją pierwotną elastyczność i promienny koloryt, zabieg fotoodmładzania będzie dla nas idealny. Z efektów zabiegu będą również zadowolone te osoby, które poza zmarszczkami chciałyby się pozbyć innych niedoskonałości, np. znamion po trądziku czy przebarwień posłonecznych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to zabieg, któremu mogą poddać się wszyscy – istnieje bowiem lista konkretnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. O nich jednak powinien nas poinformować lekarz na wizycie konsultacyjnej.

Jak dbać o skórę po zabiegu fotoodmładzania?

Częstym ,,skutkiem ubocznym” fotoodmładzania jest nadmierne przesuszenie skóry, dlatego po zabiegu trzeba zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Fotoodmładzanie jak najbardziej warto też łączyć z zabiegami głęboko nawilżającymi w gabinetach kosmetycznych. Pamiętajmy jednak o tym, by przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu unikać przebywania na słońcu i całkowicie zrezygnować z wizyt w solarium, bowiem może to grozić poparzeniem skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ