Wspaniale prezentujące się, proste zęby to powód do uśmiechu – bez nutki zażenowania, skrępowania czy kompleksów. Doskonałe uzębienie to nasz atrybut, który pozwala na uzyskanie pewności siebie. Dążenie do doskonałości jest powołaniem i zarazem wyzwaniem naszego życia. Często natura nie obdarza nas prostymi zębami, dlatego warto w takiej sytuacji zawalczyć o nienagannie prezentujący się uśmiech. Dobrze jest sięgnąć po najlepsze środki, jakie istnieją w medycynie, żeby uzyskać korzystne efekty końcowe. Jedną z najnowocześniejszych metod, jaką wykorzystuje obecnie ortodoncja do korekcji uzębienia, są przezroczyste nakładki na zęby. To nowoczesny patent, działający nieco inaczej niż tradycyjny aparat ortodontyczny, ponieważ pozwala między innymi na zachowanie dyskrecji w czasie leczenia.

Przezroczyste nakładki na zęby – nowoczesna metoda leczenia ortodontycznego

Nakładki na zęby typu Orthocaps, Invisalign czy Clear Aligner, pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Mimo to, zjednują sobie coraz szerszą grupę zadowolonych pacjentów. Głównie z tego powodu, że są prawie niewidzialne dla innych, ale nie tylko dlatego. Jak informują specjaliści z ORTOFAN Clinic w Warszawie, ogromną zaletą nakładek jest możliwość wyjmowania ich w momencie jedzenia, czyszczenia zębów czy ważnych okazji, spotkań i wystąpień. Tradycyjny aparat ortodontyczny stały, nie pozwala niestety na tego typu działania. Poza tym, niewątpliwym plusem, jaki posiadają nakładki na zęby, jest dokładne dopasowanie oraz możliwość ich regularnej, samodzielnej zmiany w domu. Dzięki temu, leczenie jest wyjątkowo szybkie, a także nie wymaga częstych wizyt u ortodonty. Dążenie do pięknego uśmiechu, nie wiąże się więc w tym wypadku z poświęceniem dodatkowego czasu i finansów. Co istotne, wyraźne rezultaty prostowania zębów, widoczne są już po trzech miesiącach!

Nakładki na zęby – wysoki poziom komfortu

Przezroczyste nakładki na zęby zostały stworzone po to, żeby wygrać walkę z różnymi niedoskonałościami uśmiechu. Są indywidualnie przygotowywane, a także precyzyjnie dopasowane do rodzaju defektu. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala w komfortowy sposób przejść przez cały proces leczenia ortodontycznego. Nakładki na zęby, takie jak wspomniane już wcześniej Orthocaps, Invisalign i Clear Aligner, są wykonane ze specjalnego tworzywa, które nie powoduje uczuleń, ani nie niszczy szkliwa zębów. Ponadto, ich niewątpliwą zaletą jest również niski stopień odczuwania nacisku, podczas leczenia. Można wyjmować je do spożywania posiłków oraz higieny jamy ustnej, co przyczynia się do utrzymania zębów w doskonałej kondycji.

Dla kogo są przeznaczone nakładki na zęby?

Jeśli Twoje uzębienie nie jest idealne, dotyczy Cię jakakolwiek wada zgryzu, szparowatość czy stłoczenie, nakładki na zęby z pewnością będą doskonałym sposobem na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów, w postaci atrakcyjnego uśmiechu. Tego rodzaju metoda przynosi pozytywne efekty zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych. Stwarza szansę na dyskrecję leczenia, co nie pozostaje bez znaczenia dla tych, którzy chcą cieszyć się praktyczną niezauważalnością korekcji uzębienia. Nakładki na zęby dają też możliwość wyjęcia ich w sytuacjach wyjątkowych, takich jak przemówienia, występy publiczne, prestiżowe imprezy, sporty kontaktowe czy spotkania biznesowe.

Nakładki na zęby – przebieg leczenia

Najpierw lekarz ocenia rodzaj korekcji uzębienia, potem wyznacza program, czas trwania i koszt leczenia. Potem specjalista wykona niezbędne zdjęcia pantomograficzne oraz cefalometryczne oraz pobierze wycisk szczęki i żuchwy. Następnie wykonany zostanie set-up łuków zębowych, analiza cyfrowa, a także symulacja wyników leczenia. Później pozostaje już tylko wykonać gotowe nakładki na zęby o różnych grubościach i rozpoczyna się proces korekcji uzębienia.

Więcej o nakładkach na zęby na stronie ORTOFAN Clinic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ