Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, bardzo często wygląd naszych kosmyków odbiega od ideału, głównie przez rozdwojone końcówki. W takiej sytuacji zazwyczaj decydujemy się na częste podcinanie włosów, ale czy to jedyne wyjście? Oczywiście, że nie! Odpowiednia pielęgnacja jest w stanie zapobiec rozdwajaniu się końców i skutecznie wzmocnić strukturę włosów od wewnątrz. Idealnie sprawdzi się L’Orèal Elseve Total Repair Extreme – maska do włosów.

Rozdwojone końcówki – najpopularniejszy problem włosów

Rozdwojone końcówki powstają na skutek mechanicznych uszkodzeń włosów (łuski włosowej). Łuski włosów zapewniają ochronę i oparcie dla włókien włosa, ale z czasem ulegają naturalnemu procesowi zniszczenia. Przyczyną są różne czynniki zewnętrzne, na których oddziaływanie są narażone włosy. Całkowita utrata łusek to właśnie proces rozdwajania się końcówek. Wówczas fryzura zaczyna tracić na swojej estetyce, kosmyki plączą się i puszą, przez co są coraz trudniejsze do ułożenia.

Przyczyny rozdwajania się końcówek:

 • nieprawidłowa pielęgnacja włosów,
 • obciążająca stylizacja,
 • stylizacja na gorąco, częste używanie lokówki lub prostownicy,
 • suszenie włosów gorącym strumieniem powietrza przy pomocy suszarki,
 • mocne pocieranie kosmyków ręcznikiem po umyciu,
 • częste poddawanie włosów obciążającym zabiegom fryzjerskim,
 • regularne farbowanie,
 • wpływ czynników atmosferycznych, m.in. słońca i wiatru,
 • pocieranie włosów o ubrania.

Jak zapobiec rozdwajaniu się końcówek?

 • Pielęgnacja włosów to podstawa

Kiedy mamy problem z rozdwajającymi się końcówkami włosów, należy zapewnić im kompleksową pielęgnację przy pomocy najlepszych kosmetyków. Niezbędna będzie L’Orèal Elseve Total Repair Extreme maska, dzięki której skutecznie  wzmocnimy strukturę osłabionych włosów. Produkt zawiera ceramidy, które wypełniają uszkodzone włókno włosa. Dzięki masce do włosów kosmyki stają się zrekonstruowane, mocne i odporne na uszkodzenia. Dla wzmocnienia efektu warto stosować również inne produkty z gamy Total Repair Extreme.

 • Stylizacja włosów

Podczas codziennej stylizacji powinniśmy bardzo ostrożnie obchodzić się z naszymi kosmykami. Pamiętajmy, aby zawsze delikatnie rozczesywać włosy, używać szczotki z naturalnego włosia lub grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Warto również suszyć włosy chłodnym powietrzem. Starajmy się też do minimum ograniczyć używanie lokówki i prostownicy (przed ich użyciem konieczne jest zastosowanie produktu termoochronnego).

 • Domowe sposoby na rozdwojone końcówki

Na zniszczone włosy z rozdwojonymi końcami warto wypróbować także domowe płukanki, m.in. ze skrzypu polnego lub pokrzywy.

Kiedy konieczna jest wizyta u fryzjera?

Kiedy mamy mocno rozdwojone końce, nasze włosy plączą się i nie chcą się układać, wówczas konieczna będzie wizyta u fryzjera i podcięcie kosmyków. Niekiedy skrócenie włosów o 1 cm przynosi już dużą poprawę wyglądu fryzury.

Aby nie doprowadzić do poważnych zniszczeń włosów i rozdwajania się końcówek, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o kompleksowej pielęgnacji włosów. Dzięki L’Orèal Elseve Total Repair Extreme masce wzmacniającej skutecznie zrekonstruujemy ich osłabione włókna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ