Wielu pacjentów, korzystających z oferty medycyny estetycznej, obawia się inwazyjnych terapii z użyciem skalpela, lasera czy choćby igły. Z tego względu nie decydują się na zabiegi liftingujące, wybierając zazwyczaj inne – łagodniejsze, jednak o mniejszej skuteczności. Pojawienie się unikatowej technologii Jett Plasma to idealne rozwiązanie dla takich właśnie pacjentów. Jett Plasma to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje w działaniu wyłącznie ładunek elektryczny (strumień elektronów oraz jonów). Aparat przypomina długopis, którego końcówka wytwarza iskrę ogrzewającą naskórek i zwalczającą schorzenia lub zmiany. Jett Plasma jest jedynym na świecie urządzeniem dwubiegunowym, produkującym naturalną plazmę w formie jednolitej wiązki. Dzięki niej skóra leczonych miejsc napina się w naturalny sposób, a jej tkanki się regenerują i wygładzają. Wytworzona przez to urządzenie iskra ma zaledwie 0,1 mm, przez co działa niezwykle precyzyjne i tym samym bezpiecznie.

Kiedy Jett Plasma okazuje się przydatna?

Specjaliści z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy podkreślają, że wszechstronność i wielofunkcyjność urządzenia sprawdza się znakomicie w leczeniu wielu  problemów skóry. Dzięki technologii Jett Plasma można zatrzymać krwawienie z małych naczyń krwionośnych, usunąć brodawki, zlikwidować zmarszczki wokół oczu, zwalczyć trądzik lub przebarwienia, a także usunąć blizny i rozstępy. Jett Plasma poprawia też jędrność skóry pacjenta i rozwiązuje problem tzw. opadającej powieki. Jett Plasma niesie pomoc także w szczególnych sytuacjach, np. w medycynie plastycznej miejsc intymnych. Dzięki niej można zwiększyć napięcie krocza lub zwęzić wejście do pochwy. Sam zabieg jest krótki i trwa od 5 do 45 minut. Nie powoduje krwawienia ani uszkodzenia tkanek. Kwestią kluczową podczas zabiegu jest jednak dobór odpowiedniej głowicy oraz żelu o właściwościach przewodzących. Dopiero wówczas można włączyć do terapii wysoką temperaturę, która zmobilizuje skórę do odbudowy. Efekty widać natychmiast po zabiegu, który jest niezwykle bezpieczny, a zarazem skuteczny. Podczas zabiegu nie dochodzi do nacięć i nakłuć, nie ma też konieczności wykorzystywania żadnych substancji chemicznych, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na organizm. Po prostu skóra muskana wysoką temperaturą likwiduje niechciane zmiany, które niejako odparowują.

Profilaktyka pozabiegowa i przeciwwskazania

Jak podkreślają specjaliści medycyny estetycznej, terapia z użyciem urządzenia Jett Plasma jest całkowicie bezinwazyjna, a więc nie jest konieczna po niej rekonwalescencja, wyłączająca pacjenta z codziennych działań.

Czasami po zabiegu może wystąpić pieczenie skóry – to efekt kontaktu z wysoką temperaturą, dlatego niekiedy trzeba stosować odpowiednią maść. Dolegliwości te jednak w krótkim czasie zupełnie ustępują. Po terapii pacjent może wrócić do swoich obowiązków zawodowych i rodzinnych, a nawet aktywnego trybu życia. Nie należy jednak wystawiać skóry na działanie promieni UV i przez około miesiąca korzystać z kąpieli słonecznych ani solarium. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: ciąża, wszczepiony rozrusznik serca, implanty, niektóre choroby (np. epilepsja, nowotwory, stany zapalne skóry). Najlepiej jednak uzyskać informacje u źródła – w  Centrum Medycznym Bieńkowski (https://www.wbienkowski.pl) czekają wykwalifikowani specjaliści, którzy w każdej chwili gotowi są udzielić zainteresowanym osobom porady i wsparcia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ