Wielu z nas pragnie utraty wagi i wyszczuplenie sylwetki. Nie każdy jest jednak w stanie znieść dietę lub przejść zmianę stylu życia. Często też pragniemy zmniejszenia jednej części ciała albo powiększenia innej. Uciekamy wtedy do innych rozwiązań, takich jak liposukcja. Jest jednak wiele jej rodzajów – znalezienie zabiegu odpowiedniego dla siebie może stanowić dla pacjenta problem. Jednym z nowoczesnych rodzajów liposukcji jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L.

Na czym polega liposukcja infradźwiękowa N.I.L.?

Liposukcja infradźwiękowa to dobry sposób na pozbycie się otyłości miejscowej. Należy pamiętać, że nie powinien być to sposób na odchudzanie, ale na pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc. Tkanka jest rozbijana przez fale infradźwiękowe. Jest to rodzaj liposukcji wibracyjnej, która od lat jest uważana przez lekarzy za jeden z najbezpieczniejszych sposobów odsysania tkanki tłuszczowej. System N.I.L. to nowoczesny system, który zapewnia bezpieczeństwo i bezinwazyjność zabiegu. Warto dodać, że pozwala też na usunięcie dużych ilości tłuszczu.

N.I.L.- na jakie partie ciała?

Liposukcję systemem N.I.L. można wykorzystać do pozbycia się tkanki tłuszczowej z miejsc, takich jak brzuch, tułów, pośladki biodra, bryczesy, uda, łydki, talia, ramiona, okolice stawu skokowego, okolice kolan, podbródek, wzgórek łonowy, okolice piersi u mężczyzn (w razie wystąpienia tłuszczowego przerostu sutka). Warto dodać, że uzyskany po odsysaniu tłuszcz można wykorzystać do przeszczepu w celu powiększenia, ujędrnienia, czy uwydatnienia innego miejsca swojego ciała.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest poprzedzany profilaktycznym podawaniem antybiotyków oraz leków przeciwzakrzepowych w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta. Należy również wykonać pakiet badań takich jak EKG, morfologię krwi, jonogram, czy lipidogram. Znieczulenie jest dobierane odpowiednio do potrzeb pacjenta, może być to znieczulenie miejscowe lub ogólne.

Na początku lekarz robi nacięcia w skórze na około 3 milimetry. Następnym krokiem jest podanie przez metalową rurkę, zwaną kaniulą, płynu do znieczulenia tkanki tłuszczowej. Po 30 minutach lekarz przechodzi do właściwej części zabiegu, czyli do odsysania tłuszczu.

Po zabiegu miejsca nacięć są zszywane oraz nakładane są opatrunki. Należy pamiętać o tym, że żeby miejsca poddane zabiegowi poprawnie się wygoiły, należy nosić specjalny pas elastyczny lub ubranie uciskowe. Zabieg trwa średnio 2 godziny, a pobyt w klinice medycyny estetycznej waha się od 8 do 24 godzin. Po zabiegu konieczna jest rekonwalescencja, która w zależności od powagi oraz przebiegu operacji wynosi od 4 do 8 dni.
Po zabiegu pacjent zostaje w kontakcie z kliniką, w której przeszedł operacje. Jedną z klinik zajmujących się takimi zabiegami jest Esteticmed. Obszary poddane liposukcji mogą być bardzo wrażliwe do 72 godzin po zabiegu. Proces znikania blizn trwa od 4 do 6 miesięcy. Profesjonaliści z Esteticmed doradzają w swoich klinikach stosowanie specjalnych preparatów, które przyspieszają proces gojenia. Proponują również zabiegi, które uzupełniają proces liposukcji by podtrzymywać jej efekty.

Zalety liposukcji infradźwiękowej

  • pozwala na bezpieczne odessanie dużej ilości tkanki tłuszczowej
  • krótki czas operacji
  • zabieg jest komfortowy i bezbolesny
  • brak hospitalizacji
  • skrócony czas rekonwalescencji
  • zadowalające efekty bez widocznych nierówności na skórze
  • precyzja pozwala na dotarcie do takich miejsc, jak pośladki czy łydki
  • delikatność zabiegu umożliwia operowanie na partiach ciała, jak podbródek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ