Leczenie ortodontyczne wady zgryzu przy pomocy aparatu stałego z pewnością nie należy do przyjemności. Trudności w spożywaniu niektórych pokarmów, konieczność regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego, czy ból towarzyszący przesuwaniu się zębów – to tylko niektóre niedogodności związane z noszeniem aparatu. Nic więc dziwnego, że zwykle nie możemy doczekać się zakończenia leczenia ortodontycznego. Dzięki urządzeniu AcceleDent, skrócisz je o nawet 50%.

Czym jest AcceleDent?

AcceleDent to innowacyjne urządzenie, które znaleźć możemy w ofercie najlepszych gabinetów dentystycznych. Powoduje ono delikatne wibracje zębów i otaczającej je kości, dzięki czemu możliwe jest przyspieszenie przemieszczania się zębów oraz skrócenie leczenia ortodontycznego o 38% – 50%. AcceleDent świetnie sprawdzi się w leczeniu wady zgryzu zarówno przy pomocy aparatów stałych, jak i nakładkowych (tzw. alignerów).

Aparat AcceleDent składa się z czterech elementów:

  • Aktywatora – wytwarzającego mikrowibracje,
  • Zagryzacza – ustnika dopasowanego rozmiarem indywidualnie do zgryzu pacjenta,
  • Ładowarki – poza zasilaniem urządzenia, wyświetla ona informację o prawidłowości jego użytkowania,
  • Osłony podróżnej – umożliwiającej wygodny transport i przechowywanie urządzenia.

Jak używać aparatu AcceleDent?

Stomatolodzy z kliniki Smile Design Clinic w Warszawie tłumaczą, że korzystanie z urządzenia AcceleDent jest niezwykle proste i komfortowe. Raz dziennie należy umieścić ustnik aparatu w jamie ustnej i zacisnąć go zębami. Nakładki zostają dociśnięte do powierzchni zębów wprawiając w drgania elementy aparatu stałego. AcceleDent powinien być stosowany codziennie przez 20 minut. Korzystanie z aparatu nie wymaga konieczności angażowania rąk, dlatego w tym czasie możemy bez przeszkód wykonywać codzienne czynności, takie jak pisanie na klawiaturze czy sprzątanie.

Zalety urządzenia AcceleDent

AcceleDent cieszy się uznaniem zarówno ze strony ortodontów, jak i zadowolonych pacjentów. Jego bezpieczeństwo oraz skuteczność w przyspieszaniu leczenia wad zgryzu została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. W przypadku tradycyjnego leczenia ortodontycznego, czas jego trwania szacuje się na średnio 2 lata, jednak przy skomplikowanych wadach zgryzu może on wydłużyć się do 3 lat.

AcceleDent pozwala nam szybciej cieszyć się pięknymi, prostymi zębami, ograniczając tym samym przykre konsekwencje związane z długotrwałym noszeniem aparatu stałego, takie jak próchnicę czy choroby dziąseł. Urządzenie może być stosowane zarówno przez dorosłych, jak i młodzież. Dzięki małej wadze i prostej obsłudze, AcceleDent jest wygodny w użytkowaniu. Znacznie przyspiesza on przemieszczanie się zębów, jednak nie wpływa negatywnie na efekt końcowy leczenia ortodontycznego.

Korzystanie z AcceleDent – przeciwwskazania

Chociaż AcceleDent słynie ze swojego bezpieczeństwa i braku skutków ubocznych, istnieją pewne przeciwwskazania do jego użycia. Jednym z nich jest zły stan jamy ustnej oraz choroby przyzębia, które nie zostały wyleczone na co najmniej 3-4 miesiące przed rozpoczęciem kuracji AcceleDent. Korzystanie z tego urządzenia nie jest również wskazane u pacjentów przyjmujących lekarstwa na osteoporozę.

Aparat AcceleDent, przyspieszający leczenie ortodontyczne o nawet połowę, dostępny jest w ofercie kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie. Informacje na temat ceny urządzenia znajdziesz tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ