Nowoczesna medycyna estetyczna z dnia na dzień zapomina o tradycyjnych metodach odmładzania. Skalpel już powoli odchodzi do lamusa, ustępując miejsca alternatywnym rozwiązaniom. Te zaś z roku na rok są coraz efektywniejsze, a przy tym niezwykle bezpieczne. Jednym z nowoczesnych i mało inwazyjnych rozwiązań jest zabieg z użyciem urządzenia Dermapen. Wraz ze specjalistami z kliniki medycyny estetycznej Sthetic przybliżymy Ci działanie tej technologii.

Dermapen – jak działa?

Dermapen to nowoczesna metoda, której zadaniem jest kompleksowa poprawa sprężystości i grubości skóry. Wzmacnia komórki i stymuluje ich odbudowę, dzięki czemu skóra jest naturalnie odmładzana. Urządzenie to przypomina wyglądem duże pióro, którym nakłuwa się wybraną partię ciała. Dermapen działa bowiem w oparciu o cieniutkie, pulsujące igły, które z różną częstotliwością i mocą nakłuwają skórę.

Istota zabiegu tkwi w tworzeniu na skórze mikrourazów, które wymuszają na organizmie regenerację. W ten sposób pobudzane tkanki produkują substancje, które poprawiają wygląd skóry.

Przebieg zabiegu zależy od rodzaju leczenia i wielkości zmian. Specjalista sam dobiera typ igły oraz ustawienia jej pracy. Głębokość nakłuwania wynosi od 0,25 mm do nawet 2,5 mm, dzięki czemu pobudza się głębokie partie skóry. Przebieg zabiegu jest od początku do końca kontrolowany przez dermatologa, więc nie ma mowy o tworzeniu się krwiaków czy siniaków.

W pierwszej fazie nakłada się na skórę krem znieczulający oraz dokładnie ją dezynfekuje. Oprócz tego wybiera się odpowiedni do problemu preparat, który utrwali i wspomoże działanie pióra. Cały zabieg trwa od 30 do 45 minut i nie wymaga rezygnacji z codziennych obowiązków.

Wskazania i przeciwskazania

Ogromną zaletą Dermapen jest jego wszechstronność. Dzięki pobudzeniu fibroblastów i włókien kolagenowych jest znakomitym rozwiązaniem na wiele uciążliwych problemów skórnych. Zabieg z użyciem pióra doskonale sprawdza się w:

  • usuwaniu zmarszczek;
  • usuwaniu blizn potrądzikowych;
  • zmniejszaniu porów;
  • poprawie elastyczności skóry;
  • usuwaniu rozstępów;
  • odmładzaniu skóry dłoni, twarzy, szyi i dekoltu;
  • usuwaniu przebarwień;
  • wzmacnianiu cebulek włosów.

Specjaliści z Sthetic – kliniki medycyny estetycznej w Warszawie – zwracają jednak uwagę na pewne przeciwwskazania do zabiegu. Leczeniu urządzeniem Dermapen nie mogą się poddać osoby z nowotworami, zapaleniem skóry, opryszczką i nasilonym trądzikiem oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jak przed każdym zabiegiem ważna jest wcześniejsza konsultacja z dermatologiem, który oceni stan skóry i dopasuje rodzaj leczenia.

Efekty i opinie

Efekty metody Dermapen widoczne są już na kilka dni po zabiegu. Początkowo skóra jest zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, zaś w drugiej kolejności następuje jej łuszczenie. Jest to naturalny i pożądany proces, bowiem działanie zabiegu tkwi właśnie w regeneracji. Dzięki temu skóra jest grubsza, bardziej napięta i świeższa.

Dzięki mikronakłuwaniu można pozbyć się płytkich zmarszczek, różnego rodzaju blizn, przebarwień i rozstępów oraz zapobiec łysieniu. Najlepsze rezultaty, utrzymujące się nawet do roku, otrzymuje się po trzech cyklach zabiegów.

Opinie o Dermapenie wśród lekarzy są bardzo pozytywne. Wielu z nich podkreśla efekty zabiegu oraz chętnie poleca go pacjentom. Urządzenie Dermapen możesz przetestować w Warszawie w klinice Sthetic. Znajduje się ona w samym centrum miasta, tuż przy metrze Politechnika. Cena zabiegu Dermapen wynosi tam od 490 zł do 1500 zł. Więcej na temat mikronakłuwania i innych metod leczenia dowiesz się ze strony www.sthetic.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ