Ile par butów zabrać do Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu?

 

Gruzja, Armenia i Azerbejdżan to piękne kraje, które z roku na rok są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Szczególnie Gruzja jest bardzo popularna, latają tam z naszego kraju nawet tani przewoźnicy, więc nie jest tak trudno kupić bilety za relatywnie niewielkie pieniądze. Jeżeli zastanawiasz się nad wizytą w jednym z tych krajów, albo jeszcze lepiej, pragniesz odwiedzić je wszystkie w trakcie jednej podróży, to nawet się nie zastanawiaj. Kaukaz to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Nie ma takiej możliwości, po prostu nie ma, abyś nie była zadowolona – w trakcie podróży, a także tuż po niej. Zapewne nie zapomnisz swoich wojaży do końca życia…

 

Dlaczego akurat Kaukaz?

 

Przede wszystkim Gruzja, Armenia oraz Azerbejdżan są niesamowicie pięknymi krajami, z bardzo bogatą historią oraz niezwykłą kulturą. Czyli jeżeli pragniesz zobaczyć coś unikatowego, coś czego do tej pory z całą pewnością nie widziałaś w Europie, to nawet się nie zastanawiaj. Nie ma po prostu takiej możliwości, aby podróż do tych państw miała w jakikolwiek sposób nie zadowolić Ciebie. Kaukaz to nie tylko wspaniałe zabytki, atrakcje turystyczne oraz interesujące miasta. To także bardzo piękna przyroda. Śliczna roślinność, interesujące zwierzęta, no i te góry – co jak co, ale góry to mają oni naprawdę wspaniałe, majestatyczne, aż chce się po nich chodzić. Ciężko nie wspomnieć również o ludziach, którzy w tych krajach są naprawdę wspaniali. Opinia na nasz temat jest albo dobra, albo przynajmniej neutralna. Z całą pewnością nie ma jakichś stereotypów na nasz temat. A nawet jeśli jakieś stereotypy są, to raczej pozytywne. Wiadomo, że przez wydarzenia na Gruzji, a także przez to, iż turystów z Polski jest tam naprawdę pełno, jesteśmy szczególnie szanowani przez Gruzinów.

 

Kuchnia na Kaukazie

 

Gruzja, Armenia i Azerbejdżan nie są oczywiście monolitem. Nie ma większego sensu analizować w tym momencie historię tych krajów, sytuację polityczną oraz ich wzajemne stosunki, ale z całą pewnością są to bardzo różne miejsca. Nie inaczej jest z kuchnią. Chociaż na pewno łączy je jeden przymiotnik – smaczna. Co jak co, ale byłam bardzo zadowolona ze wszystkich smakołyków, które tam jadłam. A byłam na Kaukazie około czterdzieści dni, w każdym kraju po dwa tygodnie. Nie było takiej sytuacji, w której nie byłam zadowolona z jedzenia. Również z tego ulicznego, które przez wiele Polek jest uważane za niebezpieczne dla zdrowia.

 

Ile par butów wziąć na wakacje?

 

Osobiście wzięłam trzy pary butów – adidasy do chodzenia, buty casualowe, gdy bawiłam się wieczorami w lokalnych barach i dyskotekach, a także zajadałam się niesamowitymi smakołykami w lokalnych restauracjach, a także obuwie do trekkingu. Jestem wielką miłośniczką chodzenia po górach, więc to chyba całkowicie normalne, że wdrapałam się na kilka szczytów. Myślę, iż dwie pary butów, trzy, w przypadku chodzenia po górach, są jak najbardziej wystarczające. Wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie jedziesz, co będziesz robiła, na ile dni wyrywasz się z Polski. Tak swoją drogą, można przecież kupić piękne buty i tam – o ile w Polsce raczej nie kupiłabym butów na bazarze, to jakoś w Armenii nie miałam z tym najmniejszych oporów. Kupiłam sobie dwie pary lokalnego obuwia – bardzo ładne, oryginalne, a do tego bardzo tanie. Nie wiem jak z ich jakością, bo nosiłam je kilka razy, ale póki co wszystko jest w najlepszym porządku. Pewna jestem tego, iż nie jest to żadna chińska masowa produkcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ