Trendy koloryzacyjne zmieniają się jak w kalejdoskopie, ale istnieją farby do włosów, które nigdy nie wychodzą z mody. Tak jest właśnie z koloryzacją ton w ton, którą pokochało tysiące fryzjerów i klientów na całym świecie. Pozwala ona na osiągnięcie intensywnego koloru i efektu rozświetlenia włosów na bardzo długo. Ponadto, jest wyjątkowo bezpieczna dla włosów.

Na czym polega farbowanie włosów ton w ton?

Modna koloryzacja ton w ton zawdzięcza swoją popularność bardzo naturalnym efektom. Stosuje się ją zarówno na naturalnym kolorze włosów, jak i na włosach uprzednio farbowanych. W rezultacie, włosy są pełne blasku i rozświetlone,a ich kolor pięknie podkreślony. Poziom rozjaśnienia zależy od indywidualnych preferencji danej osoby – włosy można maksymalnie rozjaśnić aż 1.5 poziomu, a efekt ten jest widoczny nawet na bardzo ciemnych włosach.  Ton w ton zalicza się do tzw. koloryzacji półtrwałej, co oznacza, że jej intensywność utrzymuje się do 6 tygodni. Farba ton w ton L’Oreal Professionnel zawiera także mieszankę składników odżywczych, które sprawiają, że włosy po koloryzacji są miękkie, jedwabiste i nawilżone. Farba pokrywa siwe włosy i sprawia, że wyglądają na zdrowe i lśniące. Jej ważną zaletą jest również brak szkodliwego amoniaku i sztucznych zapachów.

Ton w ton L’Oreal – rodzaje koloryzacji

Koloryzacja ton w  ton od L’Oreal Professionnel jest dostępna w dwóch wariantach:

  1. Dia Light – nadaje efekt świetlistych refleksów i wydobywa z włosów piękny, głęboki odcień. Włosy są miękkie, lśniące i jedwabiście gładkie.Dia Light stosować do pokrycia 30% siwych włosów. Farba jest dostępna w 53 różnych odcieniach.
  2. Dia Richesse – tworzy naturalny efekt bez widocznego odrostu. Pokrywa do 70% siwych włosów i jest dostępna w 69 odcieniach. Po koloryzacji, włosy są lśniące, a ich naturalny kolor pięknie podkreślony.

Zalety koloryzacji bez amoniaku

Farba ton w ton L’Oreal Professionnel jest szczególnie bezpieczna dla włosów ze względu na brak szkodliwego amoniaku. Składnik ten nie bez przyczyny jest uznawany za największego wroga naszych włosów. Wielokrotne stosowanie farb z amoniakiem prowadzi do niszczenia struktury włosów, przez co stają się słabe, łamliwe i przesuszone. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ amoniak ma za zadanie wprowadzenie i zagnieżdżenie pigmentu wewnątrz włosa. Aby to zrobić, substancja otwiera jego osłonki, usuwa część melaniny (naturalnego barwnika) i nieodwracalnie uszkadza jego łuski. Jest to bardzo agresywne i głębokie naruszenie zarówno powierzchni, jak i konstrukcji włosów. Koloryzacja bez amoniaku jest znacznie bezpieczniejsza i mniej inwazyjna od tradycyjnego farbowania włosów. Dodatkowo, farby L’Oreal zawierają składniki nawilżające i odbudowujące, dlatego są odpowiednio nawet do włosów uwrażliwionych.

Jak wzmocnić efekt koloryzacji półtrwałej?

Aby uwydatnić efekty koloryzacji,klientom salonów Expert L’Oreal Professionnel proponuje się innowacyjny zabieg Cristalceutic, polecany przez liderów światowego fryzjerstwa. Opiera się on na krystalizacji, która wiąże ze sobą pigmenty zawarte  farbie i przedłuża czas utrzymywania się koloru. W efekcie, koloryzacja jest nie tylko bardziej trwała, ale włosy nabierają dodatkowego połysku i świeżości. Cristalceutic łączy więc w sobie proces ochrony kolorów włosa z efektem nawilżenia i rozświetlania. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod wzmacniania efektów koloryzacji. Wykonuje się ją bezpośrednio po zabiegu farbowania włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ