Przebarwienia, czyli ciemne plamy na skórze przychodzą wraz z wiekiem i są naturalnym przejawem starzenia się skóry, podobnie jak zmarszczki i utrata elastyczności.
Przebarwienia mogą być przyczyną kompleksów i zniszczyć dobre samopoczucie. Jeśli więc należysz do osób, które mają nieprzyjemność z nimi walczyć, zastanów się nad innymi metodami.
Czasem nawet najdroższe kremy i leki nie pomogą zlikwidować przebarwień. Wtedy do akcji wkracza peeling chemiczny. Zabieg peelingu na przebarwienia oferuje m.in. klinika Beauty Skin, posiadająca siedziby w Warszawie i Radomiu.

Przebarwienia – przyczyny

Przebarwienia możemy podzielić na przebarwienia naskórkowe i przebarwienia skórne. Przebarwienia mogą się objawiać na skórze jako piegi, plamy, ostuda (plamy ciążowe), melanoza Riehla (drobne plamki wywołane uczuleniem na kosmetyki lub inne fotouczulające preparaty).

Do głównych przyczyn powstawania przebarwień należą:
nadmierna ekspozycja na słońce,
częste korzystanie z solarium,
naturalny proces starzenia się skóry,
nadprodukcja melaniny (hormonu odpowiedzialnego za pigmentację),
tarczyca,
zaburzenia hormonalne.

Przebarwienia – sposoby leczenia

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia proponuje wiele nowoczesnych zabiegów, pozwalając na trwałe usunięcie nieestetycznych plam na skórze.
Do najpopularniejszych metod leczenia przebarwień należą:
stosowanie specjalistycznych kosmetyków, np. kremów czy toników,
profesjonalne peelingi mechaniczne (mikrodermabrazja),
laseroterapia.
Wybór metody likwidacji przebarwień zależy od stopnia ich głębokości. Jeśli nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować, skorzystaj z rady specjalisty.

Peeling chemiczny – na przebarwienia

Zapytaliśmy ekspertów z kliniki Beauty Skin, jaki zabieg jest najlepszy na przebarwienia. Jednogłośnie wskazali na peeling chemiczny, np. Retises CT Retinol Yellow Peel. Popularna w gabinetach medycyny estetycznej metoda polega w skrócie na złuszczaniu naskórka.
Działanie peelingu chemicznego Retises CT Retinol Yellow Peel opiera się na 3 składnikach:
witaminy A: retinolu, który regeneruje i złuszcza naskórek,
witaminy B3: posiada właściwości higroskopijne oraz odnawia złuszczony naskórek,
glukozydu askorbylu: aktywnej formy witaminy C i skrobi. Działa antyrodnikowo, rozjaśniająco na skórę i eliminuje wszelkiego rodzaju przebarwienia.
Dzięki opartej na 3 składnikach formule, peeling chemiczny pozwala skutecznie zlikwidować przebarwienia oraz wszelkie inne skutki starzenia się skóry, np. zmarszczki.

Peeling chemiczny – działanie

Peeling chemiczny stosuje się na okolice:
twarzy,
szyi,
dekoltu.

Peeling chemiczny nakłada się na skórę, powodując jej złuszczanie oraz odsłonięcie świeżych warstw naskórka. Wierzchnia warstwa skóry stopniowo schodzi, odsłaniając świeży i odnowiony naskórek.
Peeling chemiczny nie tylko usuwa przebarwienia oraz inne oznaki starzenia i niedoskonałości skóry, ale także zamyka pory, odpowiedzialne za typowe problemy skórne.
W efekcie skóra po peelingu chemicznym wygląda na odświeżoną, odprężoną i zdrową.
Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli wybierzesz kurację składającą się z 4 zabiegów. Każdy zabieg na przebarwienia skóry powinien się odbywać przy zachowaniu min. 2-tygodniowych przerw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ