Odsysanie tkanki tłuszczowej to coraz częściej wykonywany zabieg estetyczny. Przede wszystkim dlatego, że współcześnie, poza klasyczną lipoplastyką, która stanowi skomplikowaną operację plastyczną, lekarze są w stanie zaproponować nieco mniej inwazyjne zabiegi z pogranicza medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, np. liposukcję ultradźwiękową lub laserową. Czy odsysanie tłuszczu boli? Ile można schudnąć dzięki tej metodzie? I czy na pewno jest to bezpieczny zabieg?

Czym jest zabieg odsysania tłuszczu?

Na początku musimy sobie uświadomić, że zabieg liposukcji nie jest metodą odchudzania. Odsysanie tłuszczu pozwala zrzucić zbędny kilogram czy dwa, ale nie przyczyni się do znacznej utraty wagi. To zadanie diety i aktywności fizycznej, zaś liposukcja ma na celu usunąć nadmiar tłuszczu z tych okolic, które są odporne na działanie tradycyjnych metod odchudzania. Warto zaznaczyć, że odsysaniu poddają się nie tylko osoby otyłe, lecz także szczupłe, które mają do czynienia z gromadzeniem tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała. Liposukcja może odbywać się nie tylko w tak ,,popularnych” miejscach, jak brzuch czy nogi, lecz także podbródek czy kolana.

Czy liposukcja jest bezpiecznym zabiegiem?

Klasyczny, chirurgiczny zabieg odsysania tłuszczu, wbrew częstym opiniom, nie jest zwykłym zabiegiem kosmetycznym, ale trudną i często rozległą operacją, która niesie za sobą pewne ryzyko powikłań i skutków ubocznych. Tradycyjna liposukcja jest też zazwyczaj przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, co stanowi dodatkowe obciążenie dla organizmu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku nowoczesnych zabiegów liposukcji ultradźwiękowej czy laserowej – choć nadal są zabiegi, które charakteryzują się pewną pewną inwazyjnością, to jednak w porównaniu do tradycyjnej liposukcji, ryzyko powikłań i niepożądanych skutków ubocznych jest znacznie mniejsze. Na przykład podczas wykonywania zabiegu LipoLife 3G, któremu możemy poddać się w warszawskiej Klinice Miracki, wykonuje się tylko kilka niewielkich nacięć w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, podczas gdy w przypadku klasycznej liposukcji inwazyjność zabiegu jest o wiele większa. Specjaliści z Kliniki Miracki rekomendują zabieg liposukcji laserowej LipoLife 3G oraz liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo ze względu na wysokie bezpieczeństwo całej procedury i maksymalnie skrócony czas rekonwalescencji pozabiegowej.

Odsysanie tkanki tłuszczowej – czy jest to bolesny zabieg?

Liposukcję ultradźwiękową i laserową wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w związku z czym pacjent nie odczuwa podczas zabiegu trudnych do zniesienia dolegliwości bólowych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i zasiniona, a na powierzchni ciała mogą pojawić się obrzęki, które ustepują zazwyczaj po kilku tygodniach zabiegu. Bardzo ważne jest też noszenie specjalnej odzieży uciskowej kilka tygodni po zabiegu, która pomoże szybciej wrócić do formy i na dłużej utrzymać efekty zabiegu. W większości przypadków pełen efekt wyszczuplenia, ujędrnienia i obkurczenia skóry następuje w przeciągu 2-3 miesięcy od zakończenia terapii. Właśnie tyle czasu potrzebuje nasza skóra na całkowitą przebudowę termiczną i odbudowę włókien kolagenu oraz elastyny.

Więcej informacji na temat liposukcji laserowej i ultradźwiękowej znajdziesz na stronie:http:/usr/home/jarodbartenders/domains/ladiesbeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl/zabieg/lipoliza-ultradzwiekowa-vaser-lipo/

Zobacz zdjęcia z efektów przeprowadzonych zabiegów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ