Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech jest zawsze w modzie. Możemy dodatkowo podkreślić go czymś mało oczywistym, zadziornym, eleganckim. Mowa o biżuterii nazębnej – to modny i przede wszystkim nieinwazyjny sposób na zmianę uśmiechu. Osoby lubiące awangardowe stylizacje, pragnące zabłysnąć w tłumie czy wyróżnić się w wyjątkowy sposób wybierają biżuterię nazębną.

Bezpieczna i bezbolesna

Ozdobienie naszego uśmiechu biżuterią nazębną odbywa się w gabinetach stomatologicznych. Jest bezpieczne i bezbolesne. Wybrany kryształek przykleja się do powierzchni zęba za pomocą specjalistycznego kleju ortodoncyjnego lub płynnego materiału światłoutwardzalnego. Biżuteria jest mocowana w taki sam sposób, jak zamek ortodontyczny. Najczęściej kryształki są noszone na górnych dwójkach lub trójkach. Cały zabieg trwa około 20 minut.

Co to jest biżuteria stomatologiczna?

Słowo biżuteria kojarzy nam się z kolczykami, pierścionkami, bransoletkami czy naszyjnikami. Od wieków ludzie uwielbiają ozdabiać swoje ciała. Obecnie piękny i zdrowy uśmiech jest najlepszą wizytówką człowieka. W celu podkreślenia swojej atrakcyjności oraz uśmiechu, stosuje się biżuterię stomatologiczną – to kryształ wykonany z nietoksycznego materiału. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów biżuterii stomatologicznej, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy biżuteria stomatologiczna nie niszczy zębów?

Tak, powierzchnia zęba nie jest naruszona. W celu odpowiedniego przygotowania zęba do nałożenia i przymocowania kryształu, wytrawia się szkliwo odpowiednim preparatem zawierającym kwas ortofosforowy. Polega to na zdemineralizowaniu powierzchni szkliwa, jest to konieczne, aby klej w odpowiedni sposób połączył się z zębem.

Czy biżuteria stomatologiczna jest trwała?

Jeśli znudzi się nam dotychczasowa biżuteria stomatologiczna, w gabinecie Smile Design Clinic w Warszawie zostanie szybko zdjęta. W celu usunięcia kryształka z powierzchni zęba, znosi się klej, a następnie poleruje powierzchnię zęba oraz zabezpiecza lakierem fluorowym, w celu ponownego zremineralizowania szkliwa.

Biżuteria nazębna i odpowiednia higiena jamy ustnej

Tego typu ozdoby nie utrudniają prawidłowego oczyszczania powierzchni zębów. Mały kryształek zasłania niewielką powierzchnię kości. Jeśli wybrana biżuteria będzie duża, istnieje większe prawdopodobieństwo jej odklejenia podczas mocnego szczotkowania lub spożywania twardych pokarmów.

Cena biżuterii stomatologicznej

Wachlarz cen jest bardzo szeroki, jeśli zdecydujemy się na szlachetny kamień, koszt może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kryształki najczęściej kosztują od 150 do 200zł. Przy wyborze tego typu ozdoby, należy pamiętać, aby jej kształt był płaski, co umożliwi odpowiednie przymocowanie do zęba oraz nie będzie sprawiało dyskomfortu przy mówieni, jedzeniu czy piciu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ