Spontaniczny pomysł zdobienia ciała może nawet po krótkim czasie być kompletnie nieaktualny. Nieudany ornament, inicjały byłej sympatii czy po prostu niemodny motyw to najczęstsze powody, dla których wytatuowany wzór wymaga interwencji. Chowanie wstydliwego fragmentu ciała pod ubraniami nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza latem czy podczas korzystania z sauny lub basenu. Co więc można zrobić, żeby w bezpieczny sposób pozbyć się tego rodzaju mankamentu na skórze? Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna posiada w tym wypadku nowoczesne rozwiązanie, jakim jest laser Enlighten, amerykańskiej firmy Cutera, konkretnie to terapia o nazwie Pico+Nano.

Co zrobić z niechcianym tatuażem?

Tatuowanie ciała jest kwestią bardzo indywidualną, ponieważ każdy z nas ma odmienny gust, z innych też powodów podejmuje decyzję o posiadaniu tego rodzaju ornamentu na skórze. Czasem to wynik ulegania aktualnym trendom, chęć wyróżnienia się albo rezultat impulsywnego postępowania w młodości. Niestety, to, co początkowo wydaje się ozdobą, w późniejszym okresie może okazać się nieestetycznym defektem. Do niedawna tego rodzaju sytuacja była dożywotnią koniecznością, obecnie usuwanie tatuażu jest jednak możliwe dzięki medycynie estetycznej. Jak informują specjaliści z bydgoskiej Bieńkowscy Clinic, laser Enlighten to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się niechcianego motywu. Co istotne, terapia Pico+Nano pozwala na efektywne zlikwidowanie nie tylko tatuażu, lecz także makijażu permanentnego.

Laserowe usuwanie tatuażu urządzeniem Enlighten

Usuwanie tatuażu powinno być wykonywane wyłącznie pod okiem wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, bo to proces złożony i skomplikowany. Laser Enlighten, który działa w technologii pikosekundowej, czyli z zastosowaniem impulsu trwającego jedną miliardową część sekundy, znakomicie radzi sobie z każdym typem i kolorem ornamentu. Długość leczenia uzależniona jest od rodzaju i rozległości tatuażu, seria terapii może obejmować od 1 do 5 zabiegów. I tak, najłatwiej usunąć wzór wykonany tuszem czarnym, natomiast pozostałe kolory zajmują nieco więcej czasu.

Do czego jeszcze wykorzystywany jest laser Enlighten?

Laser Enlighten jest fenomenalną metodą nie tylko na usuwanie tatuażu, lecz także rewelacyjnym środkiem na blizny zanikowe oraz rozstępy. Ponadto, leczenie wykorzystywane jest w terapii ujędrniania skóry i głębokiego odmładzania. Innowacyjna kuracja przynosi też pozytywne rezultaty w przypadku takich niedoskonałości, jak przebarwienia, melasma czy fotostarzenie. Terapia Pico MLA skierowana jest głównie do osób, które chcą pozbyć się blizn i rozstępów, a także zredukować zmarszczki. Natomiast Ci, którzy pragną pozbyć się przebarwień posłonecznych czy hormonalnych, melasmy, a także efektów fotostarzenia, mogą skorzystać z terapii Pico GENESIS. Warto zwrócić uwagę, że właśnie dlatego, że laser Enlighten posiada kilka wariantów leczenia i można go dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta, jest niezwykle wszechstronny oraz wyjątkowy pośród innych urządzeń medycyny estetycznej.

Wykonanie tatuażu – ważne, żeby to była przemyślana decyzja

Decyzję o zdobieniu ciała dobrze uczciwie przemyśleć, ponieważ każda redukcja zmian barwnikowych zajmuje czas i jest dodatkowym kosztem. I choć aktualnie laserowe usuwanie tatuażu daje możliwość pozbycia się niechcianego ornamentu, nie zmienia to faktu, że każde tatuowanie powinno być przemyślane, z racji chociażby późniejszych komplikacji, związanych z jego likwidacją. Ingerencja w skórę jest w tym wypadku głęboka i wpływa znacząco na wizerunek.

Więcej o możliwościach lasera Enlighten znajdziesz na stronie Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ