My, kobiety zawsze z utęsknieniem czekamy na początek wiosny i lata, aby móc w pełni korzystać z uroków słońca: opalania i przebywania na świeżym powietrzu przez każdą możliwą godzinę. Podczas tych chwil bardzo często jednak zapominamy o tym, jakim zagrożeniem dla naszej skóry jest słońce. Mowa tu nie tylko niebezpiecznym dla zdrowia i życia czerniaku, lecz także przebarwieniach skórnych, które stanowią mało estetyczny dodatek do naszej twarzy. Jak zatem uchronić się przed tym mankamentem urody? I w jaki sposób usunąć brązowe plamy na twarzy, których nie udało nam się uniknąć?

Wysoki filtr – to najlepsza ochrona przed przebarwieniami na twarzy

Jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie uchronić się przed przebarwieniami na twarzy, powinniśmy wyposażyć się w kosmetyki pielęgnacyjne z wysokim filtrem – na co dzień przynajmniej 20 SPF, natomiast podczas bezpośredniej ekspozycji słonecznej (np. opalania) nawet 30 lub 50 SPF. To jak najbardziej optymalna ochrona dla każdego rodzaju skóry poddawanej intensywnemu działaniu promieni słonecznych. W ciągu dnia jako ochronę dla skóry możemy wykorzystać zarówno krem, jak i podkład do twarzy. Pamiętajmy jednak o tym, że filtry zawarte w kosmetykach nie sumują się – podkład i krem do twarzy z filtrem SPF 15 nie dadzą nam zatem ostatecznie ochrony SPF 30.

Przebarwienia skórne – nie przesadzaj ze słońcem

Pojedyncza aplikacja kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym nie daje nam jednak całkowitej gwarancji ochrony przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych – kremy bardzo szybko znikają z powierzchni skóry, w szczególności podczas opalania (wycieranie twarzy o ręcznik), dlatego aplikację kosmetyku należy regularnie powtarzać co 1-2 godziny. Musimy też pamiętać o tym, aby unikać słońca w godzinach jego największego natężenia.

,,Nigdy nie miałam do czynienia z brązowymi plamami na twarzy. Czy ten problem mnie dotyczy?”

To, że nigdy wcześniej nie miałyśmy do czynienia z przebarwieniami, nie oznacza, że ten problem nigdy nas nie dosięgnie. Skłonność do tego typu niedoskonałości wzrasta u kobiet wraz z wiekiem (najczęściej mają z nimi do czynienia panie po 30. roku życia), a dodatkowo jest uzależnione od wielu zmiennych czynników, np. stężeń hormonów w naszym organizmie czy przyjmowanych leków. Oznacza to, że o prawidłową pielęgnację przeciwsłoneczną powinna zadbać każda z nas.

,,Mam plamy na twarzy! Co z nimi zrobić?” – postaw na laserowe usuwanie przebarwień

Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie całkowicie uchronić się przed słońcem, a co za tym idzie, przebarwieniami na twarzy. Na szczęście przebarwienia nie stanowią trwałych zmian w strukturze skóry i możemy je z łatwością usunąć. Istnieje kilka różnych metod usuwania przebarwień, np. kremy, peelingi, zabiegi złuszczające, ale jeśli zależy nam na tym, aby pozbyć się tego problemu naprawdę szybko i skutecznie, warto postawić na laserowe usuwanie przebarwień. W szczególności, że dziś specjaliści medycyny estetycznej dysponują takimi rozwiązaniami, jak lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico. Wykorzystana w nich nowatorska i unikalna technologia najkrótszej wiązki laserowej liczonej w pikosekundach pozwala na przeprowadzenie szybkiej, skutecznej i niemal bezbolesnej terapii pozbawionej okresu rekonwalescencji. Wystarczy kilka zabiegów, aby pozbyć się tych uporczywych niedoskonałości. Po zabiegu nadal jednak będziemy musieli chronić swoją skórę przed słońcem, aby przebarwienia nie powróciły.

Dowiedz się więcej na temat: działania innowacyjnych urządzeń pikosekundowych PicoSure i Discovery Pico w warszawskiej Klinice Miracki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ