Nawyk dbania o zęby warto wyrobić u dziecka od najwcześniejszych lat, aby przez całe życia towarzyszyła mu świdomość, że zdrowie zębów i dziąseł to sprawa kluczowa nie tylko dla urody czy komfortu okolicy jamy ustnej, lecz także całego organizmu. W dobrej klinice  każdy członek, nawet wielopokoleniowej rodziny, znajdzie fachową pomoc w interesującym go aktualnie problemie. Jak zapewniają specjaliści z Ortofan Clinic ,,aby zapewnić naszym Pacjentom najwyższy komfort leczenia, dysponujemy własnym nowoczesnym sprzętem diagnostycznym (RTG wewnętrzny, pantomogram, telerentgenogram), stomatologicznym i ortodontycznym”. Dlatego warto zainteresować się tym, co oferuje całej rodzinie nowoczesna stomatologia!

Profilaktyka i leczenie zębów dzieci oraz seniorów

Pierwsza wizyta u dentysty powinna być dla dziecka przyjemna. Najczęściej zaczyna się od instruktażu, jak szczotkować zęby i w jaki sposób pielęgnować jamę ustną za pomocą odpowiednich preparatów. Podczas tej wizyty wykonuje się też fluoryzację zębów mlecznych, która pomaga chronić je przed próchnicą. Wnuczek wychodzi ze zdrowym mlecznym uśmiechem, a babcia być może z aparatem na zębach, gdyż na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno. A czy babcia wybierze aparat metalowy z kolorowymi ligaturami, czy kosmetyczny (kryształowy, kompozytowy lub porcelanowy) lub ewentualnie aparat Incognito (montowany po językowej stronie zębów), to już oczywiście zależy od jej preferencji. Być może babcia wróci do kliniki jutro ze swoją matką – żywiołową staruszką, która chce wymienić protezę, a może z własnym mężem, dla którego specjalista przygotowuje koronę na implancie.

Piękny uśmiech dla całej rodziny – lakowanie, ortodoncja, protetyka

Inny przypadek w naszej klinice. Rano pojawia się dziadek z dwojgiem wnucząt. Młodsza dziewczyna będzie miała lakowane zęby. Zabieg polega na uszczelnianiu naturalnych bruzd lakiem stomatologicznym, a dodatkowo, uwalniający się z niego fluor wzmacnia szkliwo przed chorobami. Starszy, dziewięciolatek otrzyma trainer – aparat, służący eliminowaniu złych nawyków mięśniowo-czynnościowych, a także szeregowaniu wyrastających zębów. Jego siostra też może mieć problemy ze zgryzem, dlatego być może czeka ją w przyszłości aparat przedsionkowy z kulką, wskazany dla dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym. Dziadek, niestety, nie ma już wszystkich zębów, dlatego zaproponowano mu protezę szkieletową. Składa się z elementów metalowych, pokrytych w niektórych miejscach akrylem. W skład całego systemu wchodzą też odpowiednie klamry, utrzymujące protezę we właściwym miejscu, elementy podpierające oraz zaczepy i zatrzaski. Dziadek jednak rozważa wybór protezy elastycznej z acetalu, która ma właściwości antyalergiczne, a dzięki specjalnym klamrom lepiej utrzymuje się w ustach. I tak, rodzinka wychodzi z kliniki zadowolona.

Stomatologia do zadań specjalnych – chirurgia, rentgen

Na poczekalni siedzi tata z córeczką, bo mama właśnie weszła do gabinetu. Od kilku dni bardzo cierpi z powodu zębów mądrości. Nie mogą się wydostać, dlatego niezbędne będzie cięcie, a może nawet dłutowanie w znieczuleniu miejscowym. Wcześniej mama miała wykonywane zdjęcie punktowe, aby lekarz mógł ocenić sytuację. Córka nawet zapytała, czy to zdjęcie będzie w albumie rodzinnym, ale tata zaśmiała się i powiedział, że nie. Zdjęcia RTG punktowe, cefalometryczne czy pantomograficzne są bardzo przydatne w diagnostyce stomatologicznej, ale raczej do albumów się nie nadają.

Usługi dla wszystkich

Codziennie w klinice pojawiają się takie rodziny, aby skorzystać z bogatej oferty usług Ortofan Clinic w zakresie stomatologii dziecięcej, zachowawczej, ortodoncji, protetyki, periodontologii czy chirurgii. Wiele usług w jednym miejscu to gwarancja zdrowych i ładnych zębów dla wszystkich członków rodziny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie  22 619 86 81, 22 618 55 08 lub mailowo: klinika.recepcja@ortofan.pl, a najlepiej przyjdź do nas osobiście. Odpowiemy na wszystkie pytania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ