Prostowanie zębów do niedawna wiązało się wyłącznie z długotrwałym noszeniem metalowego aparatu ortodontycznego. I choć wielu osobom do dziś tak się kojarzy, obecnie ortodoncja postawiła wyraźny krok w stronę innych, praktycznie niewidocznych rozwiązań, jakimi są niewątpliwie nakładki na zęby typu Orthocaps. Korekcja uzębienia jest o wiele krótsza, czemu sprzyja wykorzystanie nowoczesnych technik, znacznie przyspieszających proces leczenia, takich jak piezochirurgia. Każdy nowoczesny gabinet stomatologiczny stara się więc wyposażyć swoją klinikę tak, żeby móc zaoferować pacjentom najnowocześniejsze i najszybsze leczenie ortodontyczne.

Przezroczyste nakładki na zęby – szybkie i dyskretne leczenie

Praktycznie niewidoczne nakładki na zęby typu Orthocaps są wykonane z tworzyw sztucznych, bez użycia metalu. Noszenie ich jest więc o wiele bardziej komfortowe, w porównaniu z tradycyjnymi technikami korekcji uzębienia. Jak informują eksperci z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie, korekta zębów systemem Twin-Aligner® opiera się na zastosowaniu łagodnych środków tak, żeby na zęby był wywierany mniejszy nacisk, a noszenie nie było uciążliwe dla pacjentów. Przezroczysty materiał, z którego wykonane są nakładki na zęby, sprawia, że leczenie jest dyskretne i praktycznie niezauważalne dla innych. Ponadto, wysoka skuteczność tego rodzaju leczenia sprawia, że korekcja uzębienia przebiega w najkrótszym możliwym okresie.

Ortodoncja początku XXI wieku to niewidoczne aparaty ortodontyczne i piezochirurgia

Początek XXI wieku ortodoncja na całym świecie, w tym również w Polsce, rozpoczyna od powszechnego zastosowania rozwiązania, jakim są przezroczyste nakładki na zęby oraz piezochirurgia. Ta ostatnia, wykorzystująca drgania piezoelektryczne, przyczynia się do znacznego przyspieszenia leczenia ortodontycznego, poprzez delikatne nacięcie kości szczęki, które powoduje szybsze przesuwanie się zębów. Zabieg Piezocision, czyli inaczej dekortykacja przyzębia, pozwala na skrócenie okresu korekcji uzębienia nawet o połowę planowanego czasu leczenia!

Nakładki na zęby typu Orthocaps czy tradycyjny aparat ortodontyczny?

Niewątpliwie nakładki na zęby są wygodną formą korekcji uzębienia, co przemawia na ich korzyść. Plusem użytkowania jest przezroczystość oraz fakt, że są wykonane z delikatnych tworzyw sztucznych, które nie powodują nieprzyjemnego ucisku na zęby. Warto zwrócić uwagę, że tradycyjny aparat ortodontyczny może, poprzez mniejszą możliwość dokładnego oczyszczenia zębów, zwiększać ryzyko próchnicy i zniszczenia zębów. Z punktu widzenia ekonomicznego stały aparat ortodontyczny jest bardziej korzystny. Obie techniki są obecnie powszechnie stosowane w leczeniu ortodontycznym, a wybór zawsze należy do pacjenta.

Nakładki na zęby – przebieg leczenia

Najpierw lekarz przeprowadza symulację 3D procesu leczenia. Dzięki temu pacjent może zobaczyć wizualizację swojego uzębienia po planowanym leczeniu ortodontycznym. Następnie specjalista przekazuje pacjentowi dokładnie dopasowane do uzębienia lekkie, przezroczyste szyny Twin-Aligner®, które nie uczulają ani nie powodują urazów mechanicznych. Co istotne, nakładki na zęby mogą być stosowane w leczeniu ortodontycznym zarówno młodzieży, jak i dorosłych.

Czy nakładki na zęby można zdejmować?

Tak, oczywiście. Nakładki na zęby należy zdejmować do jedzenia posiłków i czyszczenia jamy ustnej. Można również wyjmować je na krótki okres, w szczególnych sytuacjach, takich jak na przykład ważne spotkania osobiste, biznesowe czy wystąpienia publiczne. Dla uzyskania optymalnych efektów leczenia wskazane jest, żeby nakładki na zęby noszone były przez minimum dwadzieścia godzin dziennie.

Smile Design Clinic Warszawa – kliknij i dowiedz się więcej o nakładkach na zęby!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ