Nie podobasz się sobie ze względu na wygląd Twoich zębów? Krzywe, żółte, gorsze niż u innych… Tak nie musi być! Przedstawiamy profesjonalne sposoby na poprawę wyglądu Twoich zębów!

Profesjonalne oczyszczenie

Usuwanie osadów, w tym kamienia nazębnego, za pomocą skalingu i piaskowania jest ważne nie tylko ze względu na efekt estetyczny. Nadmiar kamienia nazębnego, widoczny w postaci żółto-brązowego osadu przy dziąsłach, przyczynia się do powstawania w zębach ubytków próchniczych. Kamienia nie usuniesz sam za pomocą szczoteczki do zębów, skaling w gabinecie stomatologicznym jest jedynym sposobem na jego pozbycie się.

Implanty i uzupełnienia

Braki w uzębieniu powodują ogromny dyskomfort i odbierają pewność siebie. Nie musisz się na nie godzić. Istnieją rozwiązania na różnego rodzaju problemy.

Implant, czyli wykonana z tytanu śruba mocowana do kości, zastępuje korzeń brakującego zęba. Na implancie mocowane jest uzupełnienie, najczęściej w postaci korony. Może ona być także mocowana do korzenia zęba, którego korona została uszkodzona, a korzeń zachowany. Kilka zębów znajdujących się przy sobie można natomiast uzupełnić mostami, składającymi się z kilku koron. Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych wypełnień są Inlay i Onlay. To uzupełnienia ,,szyte na miarę’’, ich kształt oraz kolor są starannie dopasowywane do pozostałych zębów. Inlay i Onlay w porównaniu z innymi wypełnieniami są bardziej wytrzymałe. Specjaliści z kliniki Smile Design Clinic w Warszawie podkreślają zalety stosowanej dziś protetyki 3D, dzięki której tworzenie uzupełnień jest bardziej precyzyjne, a przez to efektywne.

Redukcja przebarwień

Pojawiające się na zębach przebarwienia nie zawsze można zwalczyć pastą do zębów, nawet jeśli jest to pasta specjalistyczna. Można się ich natomiast pozbyć dzięki zabiegom skalingu i piaskowania w gabinecie stomatologicznym. Jeszcze innym, wysoce skutecznym sposobem są licówki. Nałożenie ich na zęby daje wzorowy efekt estetyczny.

Porcelanowe płytki cechują się dużą wytrzymałością, są odporne na uszkodzenia i powstawanie osadów.

Poprawa kształtu zęba

Ukruszony lub niepasujący do pozostałych ząb również stanowi spory defekt estetyczny. Nieregularny kształt zębów to kolejny problem, dla którego idealnym rozwiązaniem jest nałożenie licówek. Cienkie płytki przysłonią niedoskonałość i zapewnią naturalny wygląd.

Prostowanie

Leczenie wad zgryzu nie dotyczy dziś wyłącznie dzieci i młodzieży. Na poprawienie wyglądu swoich zębów aparatem ortodontycznym coraz częściej decydują się osoby dorosłe. To bardzo korzystne rozwiązanie nie tylko dla wyglądu zębów, lecz także Twojego zdrowia. Do konsekwencji nieleczonych wad należą choroby zębów i przyzębia, spowodowane nieprecyzyjną higieną jamy ustnej, zaburzenia procesu trawienia – pokarm nie jest dokładnie rozdrabniany, czy wady wymowy.

Najczęściej wybieranym aparatem jest aparat stały, na który składają się łuki, zamki i ligatury. Jeśli do podjęcia leczenia zniechęca Cię perspektywa miesięcy lub lat ,,z drutami na zębach’’, możesz wybrać inne rozwiązanie. Aparat lingwalny, zwany też językowym lub aparatem Incognito, jest całkowicie niewidoczny, gdyż zakłada się go na wewnętrzną stronę zębów. Innymi sposobami na dyskretne prostowanie zębów są aparaty nakładkowe. Przezroczyste nakładki projektuje się z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Pacjenta. Należą do aparatów ruchomych, co oznacza, że można je w każdej chwili zdjąć. Na rynku dostępne są obecnie nakładki Invisalign, Clear Aligner i Orthocaps.

Wybielanie zębów

Nie jesteś zadowolony z koloru swoich zębów? Stomatologia oferuje dziś bezpieczne wybielanie zębów, które jest naprawdę skuteczne i utrzymuje się na zębach przez długi czas. Do wybielania stosuje się wyłącznie biozgodne preparaty. Wybielanie może być przeprowadzone w formie zabiegu lub za pomocą specjalnych, dobieranych indywidualnie, po pobraniu wycisku, nakładek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ