Masz ponad 30. lub 40. lat i z każdym dniem widzisz na swojej twarzy i ciele coraz wyraźniejsze skutki działania czasu? Na twarzy systematycznie pojawiają się nowe zmarszczki, zaś z brzucha, ud czy ramion coraz trudniej pozbyć się opornej na tradycyjne odchudzanie tkanki tłuszczowej? Dodatkowo doskwiera Ci postępująca wiotkość ciała? Idealnym rozwiązaniem będzie zabieg masażu próżniowego, zwany endermologią. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, jak ten prosty zabieg jest w stanie przywrócić nam młodość i zgrabną sylwetkę!

Modelowanie sylwetki i wyszczuplanie ciała jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne!

Dostępny w warszawskiej Klinice Miracki masaż próżniowy to jedna z prostszych i przyjemniejszych metod modelowania sylwetki i wyszczuplania ciała. Zabieg odbywa się w całkowicie nieinwazyjny sposób – bez naruszania wierzchniej warstwy skóry, co mogłoby wywołać ból czy narazić pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Podczas zabiegu pacjent jest zrelaksowany i odprężony – terapia w żaden sposób nie przypomina inwazyjnych i bolesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej ani też wymagających ogromnego wysiłku ćwiczeń wykonywanych, np. na siłowni. Endermologia polega na przykładaniu do ciała pacjenta głowicy specjalnego urządzenia, które poprzez wykonywanie masażu podciśnieniowego (próżniowego) prowadzi do rozbijania komórek tłuszczowych, co pozwala organizmowi łatwiej się ich pozbyć w wyniku naturalnie zachodzących w nich procesów. Zabieg ten pozwala także na usuwanie z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, które przyczyniają się nie tylko do gromadzenia tkanki tłuszczowej, lecz także powstawania cellulitu czy naszego złego samopoczucia.

Endermologia jako zabieg odmładzający

Endermologia stanowi doskonały zabieg odmładzający dla osób, które zmagają się z pierwszymi oznakami starzenia skóry. Zabieg może być też uzupełnieniem bardziej zaawansowanych lub inwazyjnych metod odmładzania twarzy u osób z głębokimi oznakami starzenia. Masaż próżniowy wykonywany na obszarze ciała pomoże nam ujędrnić i uelastycznić skórę, zaś wykonywany na twarzy dodatkowo spłycić zmarszczki. Unikalne działanie głowicy masującej sprawia, że fibroblasty zostają pobudzone do intensywnego działania, czego efektem jest wzmożona produkcja kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za utrzymywanie młodego wyglądu skóry. Oczywiście, przy zabiegu wykonywanym na twarzy wykorzystuje się inne końcówki urządzenia, aby nie narazić skóry pacjenta na niepotrzebne podrażnienia.

Masaż próżniowy – efekty

Odmładzanie twarzy i modelowanie sylwetki metodą masażu próżniowego przynosi szybkie i widoczne rezultaty. Już po przeprowadzeniu zaledwie 3-4 zabiegów możemy spodziewać się pierwszych efektów, które będą pogłębiać się wraz z kontynuacją terapii. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zalecają wykonanie od 10 do 20 zabiegów endermologii, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty odmłodzenia twarzy czy wyszczuplenia ciała, jednak wszystko zależy w tym przypadku od naszych indywidualnych oczekiwań i stanu skóry czy sylwetki. W tym przypadku im większa ilość zabiegów, tym lepsze efekty – specjaliści zalecają wykonanie dodatkowych zabiegów podtrzymujących po wykonaniu pełnej terapii (np. 1-2 razy w miesiącu), aby utrzymać efekty jak najdłużej. Oczywiście, po przeprowadzeniu endermologii nadal należy pamiętać o kontynuowaniu zdrowego stylu życia i codziennej, pieczołowitej pielęgnacji skóry.

Więcej informacji na temat masażu próżniowego znajdziesz na stronie: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/ladiesbeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl/endermologie-lpg-alliance/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ