Tłuszcz nie kojarzy nam się przeważnie zbyt dobrze. Jednak, co ważne, tkanka tłuszczowa bogata jest w komórki macierzyste, które mają ogromne zdolności regeneracyjne oraz naprawcze. Dzięki temu jest znakomitym materiałem do przeszczepu – tak, możesz nim wymodelować sylwetkę lub poprawić owal twarzy! Zabieg lipotransfer micro polecają nam specjaliści z warszawskiej Kliniki Arte Derm – co warto o nim wiedzieć?

W zgodzie z ciałem

Pozyskiwaniu, namnażaniu oraz odpowiedniemu wykorzystywaniu komórek macierzystych od lat przygląda się medycyna regeneracyjna. Są one fantastycznym materiałem, który może w naturalny sposób rozwiązać wiele problemów naszego organizmu – rozpoczynając od terapii ortopedycznych, na medycynie estetycznej kończąc. Wszystko dzięki wspomnianym już zdolnościom regeneracyjnym. Komórki macierzyste wspomagają procesy naprawcze uszkodzonych tkanek czy nawet organów, a także pozytywnie oddziałują na procesy gojenia.

Biorąc pod uwagę kuracje związane z problemami skórnymi, jest to niezwykle istotne, ponieważ opierają się one w dużej mierze właśnie na odpowiedniej regeneracji tkanek, a czy jest na to lepszy sposób, niż zaangażowanie do działania naszego własnego organizmu? Podobnie jest z modelowaniem sylwetki. Najlepsze i najbardziej naturalne efekty możemy osiągnąć właśnie wtedy, gdy bazujemy na sile naszych ciał – ona zaś jest nieskończona, co udowadniają zdolności komórek macierzystych!

Kuracja na miarę XXI wieku

Zabieg przeszczepu tłuszczu z komórkami macierzystymi, czyli tzw. lipotransfer micro, nie wykorzystuje żadnych substancji chemicznych. Najnowocześniejsza technologia pozwala uzyskać komórki macierzyste z tłuszczu bez dodawania jakichkolwiek środków zewnętrznych. Jest to niezwykle istotne szczególnie dla osób, które mają problem z różnego typu alergiami. Dzięki temu, że przeszczepiany materiał pobierany jest od tej samej osoby, która później staje się jego biorcą, nie ma ryzyka jego odrzucenia czy właśnie reakcji uczuleniowej.

Tłuszcz, wystarczy jego niewielka ilość, zostaje najczęściej pobrany z brzucha lub ud pacjenta. Następnie jest odpowiednio przygotowywany i wprowadzany w miejsce poddane terapii. Staje się idealnym wypełniaczem, który oprócz modelowania danego obszaru, właśnie dzięki obecności komórek macierzystych, wspomaga także procesy naprawcze. Stąd też fantastycznie odnajduje się np. w procesie redukcji blizn, ubytków czy też rozstępów. Pomaga także zregenerować zwiotczałą skórę i wypełnić zmarszczki, co podkreślają eksperci z Kliniki Arte Derm w Warszawie, którzy zajmują się właśnie m.in. wykonywaniem zabiegów lipotransferu micro.

Przeszczep tłuszczu z komórkami macierzystymi w skrócie

  • To zabieg bezpieczny – jako że jest terapią autologiczną, ewentualne reakcje odrzucenia czy alergii zostają niemalże wyeliminowane.
  • Przeprowadzany jest w bezbolesny sposób.
  • Efekty są naturalne – wykorzystuje się tylko naturalne materiały pochodzące z naszego własnego organizmu.
  • Kuracja może pomóc: w wypełnieniu ubytków w objętości ciała, wymodelowaniu sylwetki (np. piersi, pośladków), redukcji wiotkości skóry oraz zmarszczek, poprawia owal twarzy, niweluje blizny i rozstępy, regeneruje głębokie warstwy skóry i uruchamia naturalne procesy naprawcze.
  • Co ważne, komórki macierzyste zwiększają efektywność klasycznego przeszczepu tkanki tłuszczowej.
  • Nie jest wymagana hospitalizacja – osoba poddająca się kuracji jeszcze tego samego dnia wraca do domu.
  • Zabieg lipotransferu micro jest znakomitą alternatywą dla metod opartych na działaniach chirurgicznych – zero skalpela!

Zdecydowanie zabiegi z wykorzystaniem naszych własnych zdolności regeneracyjnych są przyszłością medycyny – ludzkie organizmy mają niesamowitą moc. Specjaliści wciąż szukają więc metod, które w pełni pozwolą to wykorzystać, a niewątpliwie praca z komórkami macierzystymi jest jedną z nich. Są to oczywiście zabiegi, które także mają swoje przeciwwskazania, stąd tak ważne jest indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta. Pozwól więc pomóc swojemu ciału – lipotransfer micro daje ci taką szansę!

Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszczepie tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi? Sprawdź na stronie warszawskiej Kliniki Arte Derm: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/ladiesbeauty.pl/public_html/artederm.pl/przeszczep-tluszczu-z-komorkami-macierzystymi-svf/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ