Pytanie jak się pozbyć cellulitu nie jest jedynie cytatem ze znanej polskiej komedii, ale przede wszystkim codziennością wielu kobiet. Problem tzw. pomarańczowej skórki sprawia, że niektóre z pań wstydzą się odkrywać miejsca, gdzie mają cellulit. Przeszkadza to w codziennym funkcjonowaniu, a także obniża samopoczucie. Dlatego eksperci dużą wagę przykładają do ulepszania sposobów, dzięki którym w bezpieczny i skuteczny sposób można pozbyć się tego problemu. Najbardziej innowacyjnym i nowatorskim pod względem technologicznym jest endolaser Cellulaze amerykańskiej firmy Cynosure. Został opracowany z myślą o zaawansowanej terapii cellulitu we wszystkich jego postaciach i stadiach. Jak dokładnie działa i dlaczego stanowi innowację na tle innych metod?

Cellulit – problem wielu kobiet, z którym można skutecznie walczyć

Skórka pomarańczowa powstaje z trzech powodów, które w różnych przypadkach mają inne proporcje. Cellulit to wynik tworzenia się włóknistych przegród łącznotkankowych, które powodują zagłębienia w skórze, obrzęku tkanki tłuszczowej dającego obraz uwypukleń, a także wiotkości skóry. Endolaser Cellulaze stworzony został z myślą o działaniu na wszystkie te przyczyny. Kompleksowa praca lasera sprawia, że zabieg jest precyzyjny i skuteczny, a jego efekty utrzymują się co najmniej przez rok.

Ukierunkowana energia lasera

Cellulaze jest jedynym na rynku endolaserem, który ma możliwość pracy na falach o długości 1440 nm, a także z wykorzystaniem transmisji promieniowania w technologii Sidelase 3D. Wszystko to sprawia, że praca lasera i wytworzona podczas niej energia jest precyzyjnie ukierunkowana na zmiany cellulitowe pacjenta. Endolaser wygładza zagłębienia i zaciągnięcia skóry, trwale likwiduje uwypuklenia, stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu, co sprawia, że skóra staje się gęstsza, bardziej napięta i gładka.

Zalety Cellulaze

 • skuteczne i trwałe zredukowanie cellulitu,
 • bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu,
 • znieczulenie miejscowe (możliwość wspomagania sedacją dożylną w asyście anestezjologicznej),
 • działanie na wszystkie 3 przyczyny skórki pomarańczowej,
 • efekty utrzymujące się przynajmniej przez rok,
 • zwiększenie gęstości i napięcia skóry,
 • zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej,
 • brak okresu rekonwalescencji,
 • minimalne oraz przejściowe ślady pozabiegowe.

Kiedy warto wykonać zabieg Cellulaze?

Zabieg Cellulaze skierowany jest do osób, które chcą zredukować cellulit niezależnie od jego stopnia, postaci i lokalizacji. Metoda ta sprawdzi się także w przypadku chęci zwiększenia jędrności i wiotkości skóry oraz zmniejszenia miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Ogromną zaletą Cellulaze jest to, że wszystkie te potrzeby można spełnić w czasie jednego zabiegu!

Zalecenia pozabiegowe

Po przeprowadzeniu zabiegu Cellulaze pacjent może mieć zasinienia i obrzęki w miejscu zabiegowym. W celu zminimalizowania tych efektów ubocznych specjaliści z Bieńkowscy Clinic zalecają zastosowanie kilku zaleceń pozabiegowych:

 • noszenie ubrania uciskowego 24h/d przez 14-21 dni ,a następnie w ciągu dnia przez 10-14 dni,
 • zażywanie leków flebotropowe – np. detramax, diohespan max na stałe. Medykamenty te poprawiają krążenie żylne i limfatyczne – zapobiegają obrzękom a tym samym nawrotom choroby,
 • stosowanie leków przeciwzapalnych,
 • zastosowanie masażu i BOA (sekwencyjnego podciśnieniowego drenażu limfatycznego).

Bieńkowscy Clinic jest jednym z niewielu miejsc, gdzie osoby, chcące pozbyć się cellulitu, mogą poddać się innowacyjnemu i technologicznie nowatorskiemu zabiegowi Cellulaze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ