Mocne i gęste włosy to marzenie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aby utrzymać dobrą kondycję włosa, niezbędna jest jego odpowiednia codzienna pielęgnacja. Dzięki niej możemy sprawić, że nasze włosy będą miały błyszczący i promienny wygląd. Podstawą skutecznej pielęgnacji włosów są właściwie dobrane kosmetyki. Szampon, odżywka oraz maska to trzy podstawowe preparaty, które każdy z nas powinien mieć w swojej kosmetyczce, aby zapewnić włosom zdrowy wygląd. Szampon zapewnia nam codzienną pielęgnację włosa, jednak to odżywka odpowiada za dogłębne odżywienie oraz regenerację struktury włosa. Odżywka przywraca włosom nawilżenie, wygładza je i zmiękcza. Dzięki niej włosy stają się jedwabiście gładkie i nabierają naturalnego blasku. Odżywka pozwala też chronić włos przed działaniem szkodliwych czynników i wysuszeniem. Jej odpowiedni dobór jest więc podstawą w pielęgnacji włosów. Dowiedz się, jaka odżywka jest idealna do Twojego rodzaju włosów i zapewnij im lśniący wygląd! 

Odżywka, która uzdrawia włosy suche i łamliwe

Suche i łamliwe włosy to Twoja zmora? Jest to jeden z bardziej popularnych problemów, z którym mierzy się wielu z nas. Przyczyną łamliwości włosów i ich przesuszenia może być nieodpowiednia pielęgnacja, liczne zabiegi kosmetyczne, którymi obciążamy włosy, ale też nieodpowiednia dieta oraz choroby. Takie włosy wymagają odpowiedniej regeneracji. Najlepszym wyjściem będzie skorzystanie ze specjalnych odżywek do włosów suchych i łamliwych, które zawierają specjalne składniki odżywcze takie jak witamina B, biotyna czy kwas hialuronowy. Witamina B wzmacnia włosy i pozwala na stymulację ich wzrostu, biotyna z kolei pozwala na prawidłowe funkcjonowanie struktury włosa, a kwas hialuronowy zapewnia odpowiednie nawilżenie. Wśród odżywek do włosów suchych doskonale sprawdzą się te z dodatkiem ekstraktu z lnu lub oleju lnianego. Len przywraca włosom jedwabistą gładkość oraz zapewnia ich odpowiednie nawilżenie.

Odżywka – sprzymierzeniec w walce z wypadaniem włosów

Wypadanie włosów to przypadłość, która potrafi spędzić sen z powiek. Zazwyczaj przyczyn wypadania włosów należy doszukiwać się głębiej. Bardzo często jest ono bowiem następstwem różnego rodzaju innych chorób, z jakimi mierzy się nasz organizm, a także niedoboru odpowiednich witamin i minerałów. Aby uporać się z wypadającymi włosami, warto sięgnąć po specjalistyczne środki. Odżywka na wypadające włosy może zawierać różne aktywne składniki stymulujące funkcjonowanie mieszków włosowych. Bardzo często w odżywkach takich wykorzystywany jest wyciąg ze skrzypu polnego. Do włosów wypadających stosować można też inne odżywki regeneracyjne i pobudzające wzrost włosów. Szeroki wybór odżywek, których zadaniem jest wzmocnienie włosów, znajdziemy w drogerii ekobieca.pl.

Odżywka – niezbędnik do włosów farbowanych

Szczególnie narażone na zniszczenie są włosy, które poddajemy częstym zabiegom kosmetycznym, w tym farbowaniu. Odżywka jest więc szczególnie ważna w ich pielęgnacji. Powinna ona zapewniać ochronę przed szkodliwym promieniowaniem  i przesuszeniem, a także pozwalać na długie zachowanie koloru włosów oraz ich nawilżenie. Odżywki do włosów farbowanych zawierać mogą różnego rodzaju ekstrakty i olejki, które regenerują strukturę włosa i wzmacniają osłabione zabiegami włosy. Dodatkowo taka odżywka podkreśla kolor i nadaje włosom blask. Popularnymi składnikami takich odżywek są, chociażby: olejek arganowy, który odżywia i chroni kolor włosów, ekstrakt z chmielu – wzmacniający cebulki włosowe i nawilżający, czy regenerujący i wzmacniający wyciąg ze skrzypu polnego, a także wiele innych rodzajów ekstraktów z olejków i roślin.

Włosy o średniej i wysokiej porowatości

Zdarza się, że odżywki skierowane są do włosów o średniej i wysokiej porowatości. Co oznacza takie rozróżnienie? Porowatość włosa to stopień równości jego powierzchni. Jeśli na strukturze włosa występują nierówności, włosy rozdwajają się, świadczy to o ich wysokiej porowatości. Włosy wysokoporowate to włosy suche i zniszczone, które wymagają szczególnej pielęgnacji. W drogeriach dostępne są preparaty, które odbudowują strukturę takich włosów i pomogą dogłębnie je odżywić. Delikatniejsze odżywki stworzone zostały dla włosów mniej zniszczonych – o niższej porowatości.

Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji włosów na ekobieca.pl i znajdź idealne do swoich włosów, które zapewnią im naturalny blask i odżywienie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ