Zbyt duże uszy, to problem, który przyczynia się do powstania głębokich kompleksów już u dzieci w wieku szkolnym, kiedy to stają się one obiektem kpin ze strony kolegów i koleżanek z ławki. Trauma z dzieciństwa związana z wyglądem uszu, odbiegającym od standardu, przekłada się również na dorosłe życie. Chirurgiczna korekcja uszu, to zdaniem specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie jedyna szansa na trwałą poprawę wyglądu pacjentów, którzy cierpią emocjonalnie z powodu nieproporcjonalnego w stosunku do głowy, rozmiaru uszu. Jak wygląda zabieg zmniejszania uszu i co warto wiedzieć o otoplastyce, przed wizytą u specjalisty?

Plastyka uszu – skoryguj kształt uszu i ciesz lepszym wyglądem

Każdy z nas ma niepowtarzalne uszy, ich kształt i wielkość jest uwarunkowana genetycznie (mogą być cechą rodzinną) – niektóre są małe i przylegają ściśle do głowy, inne są duże i odstające. Bez wątpienia, uszy o niestandardowym wyglądzie, przyciągają uwagę otoczenia, dlatego wiele osób decyduje się na ich korektę, aby wpisać się w obowiązujące kanony urody i czuć się dobrze, spoglądając każdego dnia w lustro.

Zmniejszenie uszu, to zabieg dedykowany wszystkim osobom (nie tylko dorosłym, ale i dzieciom od 7. roku życia), które borykają się z problemem zbyt dużej małżowiny usznej. Warto podkreślić, że duże, czy odstające uszy nie mają żadnego wpływu na zmysł słuchu, nie upośledzają go, zabieg plastyki uszu jest procedurą czysto estetyczną. Lekarz może podczas jednego spotkania sprawić, że uszy nabiorą bardziej naturalnego i proporcjonalnego kształtu, a pacjent odzyska lepsze samopoczucie i zapomni na zawsze o tym wieloletnim kompleksie.

Jak wygląda zabieg zmniejszenia uszu?

Zanim chirurg plastyczny w precyzyjny sposób zmniejszy małżowinę uszną, przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski, na podstawie którego wyklucza ewentualne przeciwwskazania, dobiera odpowiednią metodę wykonywania korekcji uszu oraz przedstawia potencjalne efekty zabiegu redukującego. Następnie lekarz dokonuje resekcji nadmiaru skóry i tkanki budującej ucho, modeluje chrząstkę i zakłada szwy wewnętrzne oraz zewnętrzne. W zależności od stopnia skomplikowania, procedura zajmuje 1,5 -3 godziny. Już kilka godzin po operacji plastycznej uszu, pacjent może wrócić do domu i tam przechodzić rekonwalescencję, która trwa 1-2 tygodnie.

Dzięki zastosowaniu ogólnego (u dorosłych) lub miejscowego znieczulenia (u dzieci), pacjent nie musi obawiać się dolegliwości bólowych ani dyskomfortu podczas korekcji uszu przez chirurga. Przez kolejne 6-8 tygodni należy unikać ekspozycji na słońce, zaprzestać korzystania z solarium oraz nie uprawiać sportów kontaktowych.

Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, ciąża, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepliwości krwi, padaczka, infekcje, stany zapalne w obrębie uszu, czy ogólny zły stan zdrowia pacjenta, wykluczają z możliwości poddania się operacji zmniejszenia uszu.

Kto może skorzystać z plastyki uszu?

Zabiegi korekcji uszu są adresowane nie tylko do osób, które nie akceptują za dużej małżowiny usznej, ale też pacjentów, którzy mają zdeformowane uszy z powodu urazów, wad wrodzonych. Wskazaniem do operacji plastycznej uszu są m.in.:

  • mikrocja (wada wrodzona niezwykle małe ucho, częściowy brak małżowiny usznej),
  • anocja (wada wrodzona, całkowity brak małżowiny usznej),
  • niesymetryczne lub zawinięte uszy,
  • odstające uszy.

Należy też wspomnieć, że anomalie rozwojowe małżowiny usznej, dotykają kilku procent społeczeństwa i są powodem poważnych traum, dlatego warto korzystać z szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje nam obecnie medycyna estetyczna, a dokładniej otoplastyka, zamiast znosić przez całe życie uszczypliwe komentarze społeczeństwa.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, na temat korekcji uszu oraz oraz innych profesjonalnych zabiegów, likwidujących różne niedoskonałości urody? Sprawdź koniecznie stronę internetową renomowanej, warszawskiej Kliniki Miracki: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/ladiesbeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ