Ciąża to wyjątkowy i piękny czas dla kobiety oczekującej na przyjście na świat swojego potomstwa. 9 miesięcy stwarza wyjątkową więź między matką i dzieckiem. Jest to jednak także okres, w którym ciało kobiety narażone jest na największe zmiany. Zaburzenia w gospodarce hormonalnej, znaczny i gwałtowny przyrost wagi powodują, że nasze ciało traci swoją jędrność oraz elastyczność, skóra zaczyna wiotczeć, a na niej pojawiają się widoczny cellulit oraz rozstępy. Aby przywrócić ciału idealny wygląd, warto zdecydować się na specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, które dzięki nowoczesnym technologiom nie tylko nie są inwazyjne, ale także dają szybkie i bardzo dobre efekty. Jednym z takich zabiegów, których zadaniem jest modelowanie sylwetki oraz redukcja cellulitu między innymi po przebytej ciąży jest Endermologia LPG Alliance. Dowiedz się, jak endermologia po ciąży może poprawić Twoją sylwetkę oraz kto może zdecydować się na jej wykonanie. 

Wpływ ciąży na sylwetkę

Ciąża ma ogromny wpływ na stan skóry oraz sylwetkę kobiety. Przyrost masy ciała i zmiany hormonalne powodują, że w ciele kobiety zaczyna przybywać tkanki tłuszczowej, a na skórze pojawiają się rozstępy – wrzecionowate pasma, których bardzo trudno się pozbyć. Do tego zmorą niejednej kobiety w ciąży jest także cellulit – pomarańczowa skórka, która występuje szczególnie w okolicach brzucha, ud i pośladków. W wyniku ciąży skóra traci swoją naturalną jędrność, a jej przywrócenie klasycznymi metodami jak dieta, ćwiczenia, masaże czy stosowanie różnych preparatów pielęgnacyjnych jest niemal niemożliwe. Najskuteczniejszym sprzymierzeńcem w walce ze skutkami ciąży są zabiegi medycyny estetycznej jak np. innowacyjna endermologia.

Endermologia – co to takiego?

Endermologia to bardzo popularny zabieg wykorzystywany do kształtowania konturów sylwetki oraz modelowania ciała. Zabieg na ciele wykonywany jest w specjalnym ubranku, które chroni skórę  i sprawia, że zabieg jest jeszcze bardziej komfortowy dla pacjenta. Działanie endermologii oparte jest na wykorzystywaniu specjalnej rolki, która oddziałuje na tkankę łączną skóry poprzez naprzemienną zmianę ciśnień. Takie oddziaływanie na ciało stymuluje metabolizm komórkowy i procesy lipolizy, które pozwalają zamienić tłuszcz w energię. Dodatkowo endermologia pobudza produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry. Zabieg trwa około 20-40 minut i zazwyczaj wykonywany jest w serii, której liczba zabiegów wymaganych do uzyskania efektu zależy zarówno od zmian, jakie chcemy zredukować, jak i uwarunkowań indywidualnych pacjenta. Pierwsze efekty zauważa się z reguły po wykonaniu trzech zabiegów.

Endermologia po ciąży – efekty

Zadaniem endermologii jest kompleksowe modelowanie, a także wyszczuplenie sylwetki. Endermologia po ciąży przynosi świetne efekty przede wszystkim ze względu na swoje wszechstronne działanie. Endermologia pozwala bowiem: usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit oraz ujędrnić zwiotczałą skórę.  Co więcej, zabieg ten wykorzystywany może być także w problemach z krążeniem krwi czy w leczeniu obrzęków i przy nadmiarze nagromadzonych toksyn.

Bezpieczeństwo zabiegu endermologii

Jak wskazują specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Beauty Skin w Warszawie, endermologia jest niezwykle komfortowym zabiegiem, a wręcz może być uznana za relaksacyjną. Dodatkowo jest to zabieg bardzo bezpieczny, który nie powoduje podrażnień i nie naraża pacjentów na ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Zaraz po zabiegu możemy powrócić do codziennych spraw, ponieważ endermologia nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej. Zabiegowi endermologii poddać mogą się niemal wszyscy pacjenci, których marzeniem jest wyszczuplenie i wymodelowanie swojej sylwetki. Niemniej niezwykle istotna jest konsultacja wstępna, w której trakcie lekarze wykluczają przeciwwskazania. Zabiegowi takiemu nie powinno się bowiem poddawać pacjentów chorujących na nowotwory czy choroby układu krążenia. Co więcej, mimo że endermologia to idealny zabieg po ciąży, należy pamiętać, że nie może być ona wykonana w trakcie ciąży oraz podczas karmienia piersią. Dopiero po tym okresie, panie, które urodziły dzieci, mogą wymodelować swoją sylwetkę.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów wyszczuplających po ciąży w warszawskiej Klinice Beauty Skin i dowiedz się, jak osiągnąć idealną sylwetkę po porodzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ