O niciach odmładzających na twarz wiadomo już sporo, bo przyznają się do takich zabiegów niektóre znane polskie gwiazdy. Wciąż jednak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nici liftingujące w Warszawie i innych miastach można też wszczepić pod skórę dekoltu czy brzucha. Po co?

Zabieg polega na wszczepieniu pod skórę twarzy specjalnych nici, które pełnią rolę rusztowania. Dodatkowo jeśli są one pokryte haczykami lub wypustkami, będą lekko podrażniać skórę w miejscu zabiegu, pobudzając ją do odnowy. Mogą zawierać substancje o korzystnym działaniu, dzięki którym efekty będą jeszcze lepsze. Chodzi np. o przeciwbakteryjne złoto, odmładzający kwas hialuronowy czy kolagen. Nici liftingujące to niewielkie ryzyko powikłań związane z niską inwazyjnością i wysoką precyzją zabiegu. Warto przed wybraniem konkretnego systemu wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i przeczytać opinie.

Nici liftingujące – na jakie jeszcze części ciała?

Powszechnie nici liftingujące kojarzą się z zabiegami na twarz. Wiele osób zaskakuje to, że można je wszczepić również w inne obszary i to nawet te duże. Chodzi o:

 • szyję
 • dekolt
 • dłonie
 • stopy
 • pośladki
 • ramiona
 • uda
 • brzuch.

Jest to możliwe dzięki coraz bardziej precyzyjnym narzędziom i rozwojowi mikrotechnologii, pozwalającej wszczepiać nawet niewielkie elementy bezpośrednio pod skórę w starannie wybranym miejscu.

Kiedy warto wybrać nici lifingujące?

Wiele osób zdaje już sobie sprawę z tego, że w gabinecie medycyny estetycznej warto dbać o twarz. Zdarza się, że w związku z tym istnieje wyraźna różnica pomiędzy wiekiem wypisanym na twarzy i tym na dłoniach czy dekolcie. Wtedy warto decydować się nie tylko na nici na twarz, ale też na inne części ciała.

Wiele osób musi też utrzymać piękne, jędrne i młode ciało długo w związku z np. wykonywanym zawodem. Aktorom czy modelkom zależy na tym, by skóra długo była napięta i młoda. Taki zabieg może być też pięknym prezentem dla siebie samego, np. na 40-te czy 50-te urodziny. To coś dla tych, dla których operacja plastyczna to zbyt radykalne rozwiązanie. Nici liftingujące pozwalają subtelniej poprawić stan dekoltu czy pośladków. Do jedynych przeciwwskazań należą:

 • ciąża i połóg,
 • aktywne infekcje, urazy skóry w miejscu wykonania zabiegu,
 • aktywne nowotwory,
 • zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Efekty zabiegu nićmi

Na stronie Kliniki Miracki w Warszawie nici liftingujące PDO są wymieniane jako jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających na ciało. Efekty nici liftingujących widać od razu po wszczepieniu – zaczynają prostować skórę i podtrzymywać ją. Jednak z czasem stają się jeszcze bardziej spektakularne. Po ok. 2 tygodniach następuje wywołany nakłuciami i mikrouszkodzeniami proces syntezy kolagenu i elastyny, które mają dodatkowe odmładzające działanie na skórę. Ten proces trwa przez cały czas, aż do rozpuszczenia nici, dzięki czemu efekty są naturalne i potęgują się stopniowo. Gdy nici rozpuszczają się po ok. 8 miesiącach, jeszcze przez nawet dwa razy dłużej będzie widać efekty na twarzy, udach czy dekolcie.

Jak wybrać gabinet

Nie każdy system nici sprawdza się przy całym ciele. Dlatego warto szukać gabinetów, które korzystają z kilku rodzajów nici liftingujących. Cena również nie powinna być czynnikiem decydującym, bo zazwyczaj do odmładzania ciała służą bardziej nowoczesne, droższe systemy.

W przeciwieństwie do twarzy, przy zabiegach na ciało polecane są nici pozbawione haczyków czy wypustek. W gabinecie Klinika Miracki w Warszawie stosuje się nici liftingujące PDO. Więcej na ten temat na stronie gabinetu: www.klinikamiracki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ